Počuli ste už o zákone príťažlivosti?

Mnohí o tom nevedia, avšak, používajú ho. Nedá sa od neho odstrihnúť, lebo funguje automaticky. A v konečnom dôsledku  buď pracuje pre vás alebo proti vám.

Prvý raz ho popísal William Walker Atkinson v roku 1906. Je to základný zákon v oblasti myslenia, tak ako je napríklad zákon gravitácie v oblasti fyziky.

Do života si priťahujeme veci, ktorým venujeme najviac pozornosti a najviac emócií. Teda aj tie po ktorých túžime, ale paradoxne aj tie, z ktorých máme obavy.  

Zákon príťažlivosti je teda o našich predstavách. Nastavení mysle. Priťahovaní si vecí, ľudí a situácií. Všetko, čo do vášho života vstupuje, priťahujete vy sami. A je to k vám priťahované na základe obrazov, ktoré uchovávate vo vašej mysli. To, na čo myslíte. Či už vedome, alebo nevedome…

A teraz sa spoločne zamyslime: Stalo sa aj vám aspoň raz v živote, že ste na niekoho intenzívne mysleli a ten človek sa vám onedlho ozval? Alebo ste ho mohli “náhodne” niekde stretnúť.

“Ahoj, nedávno som na teba myslel/a a chcel/a som sa ti ozvať. To je sila, že sme sa tu takto stretli.” Zdá sa vám takáto situácia povedomá? 🙂

Rovnako to funguje aj v živote. To, čoho sa najviac obávame… nás zvykne časom postretnúť.

Každá myšlienka vysiela určité vibrácie, frekvencie. Sú myšlienky, ktorým venujeme naozaj veľkú pozornosť. A kam ide pozornosť, tam prúdi energia. O čom dlhodobo a emotívne premýšľate, to sa vám v živote aj reálne deje.

Businessman torn between being positive or negative

Tento zákon sa dá zhrnúť tromi slovami. MYŠLIENKY PRINÁŠAJÚ VECI.

Poznám dievča, ktoré malo niekoľko rokov po sebe autonehody. Ako spolujazdec. Dokonca s rôznymi šoférmi. A navyše, vždy v januári.

Poviete si, smoliarka. Narodila sa pod nešťastnou hviezdou. Alebo ju niekto preklial. A poradili by ste jej, nech si radšej nesadá do auta a chodí všade pešo.

Zaujímavé na tom však je, že toto dievča po čase intuitívne prišlo samo na to, prečo sa jej to v živote dialo. Uvedomila si, že tie nehody si vlastne priťahovala do života sama.

Problémom je to, že ľudia myslia najčastejšie práve na to, čo nechcú. Zákon príťažlivosti nerozlišuje, čo je dobré a čo zlé. Uskutočňuje to, na čo myslíte. Funguje jednoducho a spoľahlivo. A tak sa vám do života dostávajú veci na ktoré myslíte. Znovu, znovu a znovu.

“Vždy keď som si sadla na miesto spolujazdca a zapla som si bezpečnostný pás, tak som si hovorila: Dúfam, že nenabúrame. Len nech sa mi nič nestane. Mám taký strach. Nech už som radšej na mieste.”

Navyše to dievča nemalo v hlave len neustále katastrofické scenáre podporené myšlienkami. Ona si dokonca predstavovala tieto situácie v živých obrazoch. Doslova videla ako ju odváža sanitka a počula zvuk pokrivených plechov rozbitého auta.

Tieto predstavy teda ešte umocňovala tým, že ich emocionálne prežívala tak, akoby sa už naozaj odohrávali. Cítila strach. Cítila bolesť.

Prvá havária sa udiala v januári. V hlave si zafixovala vzorec, že január je na cestách nebezpečný. Že sa šmýka a hrozí tragédia. Havárie ju neminuli ani nasledujúce dva roky po sebe. Paradoxne vždy v januári alebo na prelome januára a februára.

Až raz si uvedomila, že vlastne si to všetko priťahovala svojimi myšlienkami do života sama. Zbavila sa nesprávneho vzorca zmýšľania a dnes cestuje aj v januári. Bez havárií.

Alebo známa mojej známej, ktorá sa vždy bála, že sa zasekne vo výťahu. Trpela roky klaustrofóbiou. Vždy, keď išla do výťahu, myslela na to, čo bude robiť ak sa zasekne.

V práci ju prezývali “výťahová zasekávačka”. Áno, v hlave vám teraz preletela tá správna myšlienka. Takmer vždy keď sa už do výťahu odhodlala, sa v ňom aj zasekla. Zaujímavé však bolo, že jej kolegovia chodili tým istým výťahom a nič podobné sa im nestávalo. 🙂

O čom premýšľate, to sa vám v živote deje. Myšlienkami vyžarujeme energiu, vibrácie a tie sa vám následne zosilnené vracajú naspäť.

Poviete si: to je ale poriadne nebezpečný zákon.

Ja si skôr myslím, že je celkom logický. Čo vyšlete, to sa vám vráti. Ako bumerang.

Teraz ste sa možno zamysleli. “To znamená, že ak stále budem myslieť na peniaze a budem si predstavovať svoju peňaženku plnú 500 euroviek, tak si ich pritiahnem? Pokiaľ by to fungovalo takto, na svete by bolo x násobne viac milionárov. Tak prečo nie je?”

A TERAZ POZOR ! Pretože tu prichádzame k ďalšej veci a otázke, ktorú sa ma pýta mnoho ľudí: “Ako je možné, že negatívne veci, na ktoré myslím sa mi plnia a pritiahnem si ich, ale keď rozmýšľam o tom, aké by to bolo mať skvelú, výborne platenú prácu, ktorá ma navyše baví, fantastického partnera/rku alebo super auto, to sa mi nesplní nikdy. Je to celé blbosť!”

Viete prečo? Sú na to dva dôvody:

1. Zákon príťažlivosti nie je o tom, že budete sedieť doma na gauči, jesť tretí balíček čipsov a hovoriť si: “Chcem mať vysnívanú prácu, dokonalého partnera, chcem byť majiteľom sexi postavy, chcem, chcem, chcem.” Chce to AKCIU. Treba pre to aj niečo urobiť. Zákon príťažlivosti je síce skvelý pomocník, ale “zdvihúť zadok” z gauča musíte naozaj yy osobne.

2. Teraz si skúste predstaviť, že vás v práci povýšili, máte lepší plat a prekvapíte rodinu dokonca dvomi dovolenkami. Väčšina zareaguje “Hahaha…nóóóó, to je síce krásna predstava, bolo by to super. Ale realita nepustí. Som realista.” Takže tu je druhá odpoveď na vyššie uvedenú otázku.

Ja to nazývam obmedzujúce presvedčenia, ktoré vás ako múr delia od vysnívaného ideálu. Je naozaj bežné, že väčšina ľudí si ani v predstave nedovolí prežiť emócie prosperity, bohatstva či úspechu. Mnohí nerozmýšľajú ako ľudia nastavení na úspech. Oni si len myslia, že myslia pozitívne. No v hĺbke duše aj tak tomu výsledku neveria.

Zákon príťažlivosti neoblafnete. Naučte sa ho využívať vo svoj prospech! A HLAVNE – venujte sa aktivitám, ktoré robia úspešní ľudia. A teraz sa zamyslite. Na čom vám záleží v živote najviac? Je to rodina? Práca? Láska? Peniaze?

Vkladáte občas (alebo aj dosť často) aj vy energiu do negatívnych myšlienok? Predstavujete si rôzne katastrofické scenáre? Možno ste si niekedy predstavili situáciu, že prídete o prácu, lebo sa po firme šíria informácie, že sa chystajú znižovať stavy zamestnancov. Zmocnili sa vás nepríjemné pocity.

Dokonca vám mohlo vyschnúť v hrdle. Mali ste v myšlienkach vytvorené jasné kontúry toho, ako vám nebudú vychádzať financie na krúžky pre deti, ako budete nakupovať jedlo v zľavách, ako si najbližšie roky nezaplávate v mori kvôli finančným suchotám alebo ako Vás zachráni už len pôžička.

POZOR: CHYBA prístupu. Ak by vám aj v hlave skrsla myšlienka napríklad zo straty zamestnania, vymažte ju a nahraďte pozitívnym tvrdením. Ak sa dáte pohltiť emočným stavom úzkosti, bude vám otrasne, začnete byť neistý, nesústredený, prestanete si veriť, začnete kopiť chyby a vaše správanie môže v konečnom dôsledku naozaj viesť k strate práce. A práve toto je zákon príťažlivosti.

A teraz si odpovedzte na otázku: „Ako prevažne myslím“? Čo sa udeje ak váš život bude pokračovať tak, ako plynul do dnešného dňa? Kde sa vidíte o desať rokov ak budete pokračovať presne v tom, čo ste robili doteraz? Je toto vaša vysnívaná cesta, ktorá vás približuje k vášmu cieľu?

To, že práve čítate tieto riadky, to, že ste si klikli práve na tento článok dokazuje, že ste človek, ktorý nechce len nečinne sedieť v kúte. Že ste na ceste za lepším životom. Že chcete žiť svoj život naplno a nie prežívať zo dňa na deň. Mám pravdu?

Najväčšou ľudskou tragédiou je, ak je človek sám sebe najväčším nepriateľom. Ja som tým prechádzal tiež. Kedysi som nedokázal VEDOME využívať silu svojich myšlienok. Skvelá správa je, že sa to dá zmeniť. Že sa to dá naučiť.

Táto príležitosť čoskoro prichádza aj pre vás TU: http://bit.ly/coskorotajomstvomyslebohatych

 

 

PS1: Majte na pamäti: Len pozitívne myslieť nestačí, treba ísť do akcie, konať.

PS2: Počuli ste o zákone príťažlivosti? Čo si o ňom myslíte? Rozprúďte debatu v komentároch. Som zvedavý na Vaše názory.

PS3: Ak si myslíte, že by článok mohol byť dôvodom na zamyslenie aj pre Vašich známych, podporte ho lajkom a zdieľaním.

 

S úctou k Vašej jedinečnosti

Andy Winson

3 KOMENTÁRE

 1. Ahoj, Andy, zaujímavý článok. V poslednom čase mám pocit,že sa mi dejú zvláštne veci. Napr.bala som sa o život jedného človeka- zomrel. Povedala som si keď som niečo čítala o prírodných katastrofách,že už dlho nebolo zemetrasenie- asi o dva dni na to sa udialo. Akože fakt neviem. Môžem mať s tým niečo spoločné? Alebo to funguje len pri veciach,ktoré sa má priamo týkajú? (Teda veci,v ktorých figurujem) mám strach,že som to nejako privolala…stalo sa takto už viac veci a predstava,že som tým mohla „spôsobiť“ úmrtia ľudí ma neskutočne znepokojuje.

 2. Čiže tým pádom keď som v pitomročníku ZŠ uveril všetkým, že ja ženu mať nebudem pretože som škaredý tak vlastne tým že mám v hlave vetu : “Život radiadil, že ja nikdy mať ženu nebudem.Prosteto je tak vymislené” a podvedome tomu silno verím tak sa to tak aj vlastne deje? Mám 23

 3. tak jasne niekedy to funguje krasne niekedy horsie 😀
  prisla som na to, ze nemozem napriklad na FB dat, ze niekam idem autom 😀 dala som to tam dva krat a dva krat do mna niekto nabural 😀 ale nebolo to o tom, ze by som si to privolavala alebo tak
  idealne je aby mi nik kto vie ,ze idem autom nevravel : stastnu cestu respektive davaj si pozor 😀 … lebo skor by som povedala, ze oni sa obavaju, ze sa mi nieco stane a pritihanu to volako
  niekedy je proste obdobie ked sa to vsetko ruca ako tento rok v juni, inokedy zase obdobie kedy sa vsetko dari ako chcem … napriklad zmena prace, pri odhodlani najst lepsiu pracu do dvoch mesiacov som ju nasla … vyhra v tombole v kine, viacmenej to vychadza, ze kazdy treti az stvrty krat ked takto idem tak vyhra je moja 🙂 je to o tom, ze som naladena na to, ze je na case nieco vyhrat a sup ono to ide 🙂 jasne nie vzdy, to je nerealne aby clovek neustale vyhraval ale da sa to 🙂 ludia sa ma stale pytaju ako je to mozne, ze tolko vyhravam (zvycajne malickosti ale aj tak potesia) a ja im na to poviem no proste lebo uz ked sa ucastnim ci sutaze ci tomboly tak verim, ze je tam sanca na vyhru 🙂

  smerom k Dávidovi … je nacase prestat verit kecom co povedali zlomyselne deti na zakladnej skole. treba dvihnu hlavu hore, vyjst z ulity pohodlia a skryvania sa pred svetom a zacat na sebe makat. krasa je individualna, niekto ma peknu dusu a nie tak pritazlive telo, iny ma sice pritazlive telo ale uplne zhnitu dusu …. osobne radsej mat peknu dusu a nebyt model/modelka ale normalny clovek. kazdemu sa paci nieco ine a v 23 sa trapit tym co povedali na ZS je zbytocne, ubehlo vela vody a clovek sa zmenil ci psychicky ci fyzicky. takze zahodit negativne myslienky na to co bolo a najst si novu cestu vpred 🙂

  smerom k Diane – nemyslim si vasou myslienkou na dlhe obdobie bez prirodnych katastrof ste privolali zemetrasenie. vznik zemetrasenia je dlhodobejsi proces vplyvom posuvu tektonickych dosiek a ich narazenia do seba ..to sa jednou myslienkou urcite neda ovplyvnit 🙂 je to proste priroda 🙂 a pokial ide o toho kto zomrel, povedala by som, ze ste sa bali lebo uz bola dotycna osoba chora alebo mala nieaky problem. nepovedala by som, ze ste mohli za jeho smrt len zato, ze ste sa onho bali. ano do buducna radsej myslite na to ako sa ohrozeny clovek vylieci alebo ako sa s nim najblizsie stastne stretnete. ale urcite si nedavajte za vinu smrt niekoho. pokial sa budete obvinovat nic dobre v zivote vam to neprinesie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here