Zavretý medzi štyrmi stenami. Hrajúci počítačové hry. O množstve kamarátov a pozornosti sa mu mohlo akurát tak snívať. Bol totiž introvert uzavretý do seba. Samota ho ubíjala. V duši však veril, že dokáže veľké veci.

Dnes 29 ročný Filip si toho preskákal, ako sa hovorí, “za dva životy”.

“Nerobilo mi dobre byť medzi väčším množstvom ľudí. Neisto som sa cítil najmä pred cudzími. Spoliehal som sa preto vždy len na seba. Na gymnáziu som mal predniesť príhovor pred celou triedou. Bola to katastrofa. Stál som tam, oči upreté na mňa. A ja v tej chvíli biely, modrý, zelený. Okno v hlave. Prepadák.”

Práve táto skúsenosť ho dostala do kolien.

Aj jeho vysoká škola sa niesla v podobnom duchu. Našťastie študoval programovanie vo Viedni, kde nepotreboval robiť prezentácie.

“Keď som zo školy odišiel, uvedomil som si, že som strachopud. Že mám psychický blok. Že neviem komunikovať s ľuďmi. A tak som si povedal: Aj ja chcem byť obľúbený. Aj ja chcem vedieť komunikovať a nebyť trápny a ustráchaný!”.

A práve toto jeho vnútorné rozhodnutie mu zmenilo život.

Postavil sa na vlastné nohy a dnes je uznávaným majiteľom firmy. Ľudia si ho vážia. Vždy keď je možnosť, povie svoj názor.

“Nesedím v kúte ako ustráchané, zbité mača. Prešiel som radou zmien. Zmenil som svoj vnútorný postoj k veciam. Absolvoval som aj všetky Andyho tréningy. Bola to nálož. Niečo ako prerod. Som bojovník a viem sa postaviť svojmu strachu zoči-voči.”

V čom tkvie tajomstvo Filipovej ZMENY? Ako to dokázal? Exkluzívne pre Vás sa rozhodol odkryť svoje karty a predstaviť svoje 3 overené tipy na úspech.

filip5


1. Robte veci inak


Veci robil Filip inak už na škole.

“Po strednej škole išla väčšina spolužiakov na rovnakú vysokú školu. Aby si boli blízko. Aby si mohli pomáhať. Aby si veci zjednodušili. Ja som urobil opak. Odišiel som na školu do Viedne. Cudzie prostredie. Sám ako prst. Začínal som od nuly.”

Dnes to Filip považuje za najlepšie rozhodnutie svojho života.

Ak robíte veci ako väčšina, budete mať výsledky ako väčšina.

A ako žije väčšina? V priemernosti.

Poznáte to porekadlo? “Môžete svoj život buď žiť, alebo ho prežiť”. A to je rozdiel.

“Nemajte strach byť iný. Nevravím, že máte porušovať zákony. To nie je o inakosti, to je potom už o hlúposti. Rozmýšľajte inak. Hľadajte vždy spôsoby, ako svoje ciele dosiahnuť. Nemajte obavu byť iný! PRIEMERNOSŤ ZABÍJA, KREATIVITA POSÚVA”, upozorňuje Filip.


2. Dajte tomu FOKUS


“Moja skúsenosť mi hovorí, že ak som sa do niečoho cielene pustil a pracoval na tom každý deň, do dvoch rokov som bol v tom špičkový”, pokračuje v rozprávaní Filip.

Roztriešťovanie pozornosti je podľa Filipa stopka produktivity. Treba vytrvať a pracovať na svojom sne každý deň. Každý úspech začal prvým krokom. Aj keď následne muselo byť tých krokov ďalších niekoľko tisíc. Bez prvého kroku a ZAMERANIA POZORNOSTI na cieľ dorazíte do cieľa len ťažko.

“Ako 15 ročný som sa začal zaujímať o podnikanie. V 18-tich som mal svoj prvý internetový obchod. Následne som budoval ďalšie podnikania. AVŠAK všetko POSTUPNE a so ZAMERANÍM na jeden najdôležitejší cieľ.”, tak to podľa Filipa fungovalo skvele.


3. Investujte do “alternatívneho” vzdelania


“Poznám x prípadov, že ľudia vychodili vysoké školy. A poznám x prípadov, že tí ístí ľudia sú na úradoch práce ako nezamestnaní. Naopak, poznám ľudí, ktorí diplom z vysokej nemajú. A darí sa im podstatne lepšie. Majú svoje podnikanie a sú spokojní”, hodnotí Filip.

Mimochodom, ani Filip si vysokú nedokončil. A to by mu stačilo napísať len jednu výstupnú prácu. Jeho biznisy, na ktorých cielene pracoval, ho ale vyťažujú natoľko, že dáva fokus práve im.

“Moje veľké uvedomenie znie: Investujte do alternatívneho vzdelania. Stavajte svoj úspech na KOMUNIKÁCII. Môžete mať aj 3 vysoké školy, ale nič z toho. Naopak, ak investujete do mimoškolského vzdelania, ako som to urobil ja, online praktické kurzy, mentoring od úspešných ľudí, tréningy, semináre a podobne, vráti sa Vám to niekoľkonásobne.”, uzatvára Filip.

Som rád, že Filip bol úspešným účastníkom môjho intenzívneho tréningu zameraného práve na zlepšenie komunikácie a zlepšenie prezentačných schopností.

“Otvorilo mi to dvere do sfér, ktoré boli dovtedy pre mňa nedostupné. Viem využívať reč tela, vyberám vhodné slová, viem presvedčiť ľudí a predať hocijaký produkt. Andy ma na tréningu Majster pódií naučil osvedčené techniky, ktoré používajú svetoví rečníci.”, hodnotí Filip.

Filip dnes predáva svoje služby ako na “bežiacom páse”. Vie prezentovať. A nie hocijako. Dôraz kladie na pridanú hodnotu.

Obklopuje sa ľuďmi, ktorí ho dokážu naučiť stále nové a nové veci. S nimi buduje svoj ďalší biznis. Pretože, obrazne povedané, ak chcete byť sliepkou, obklopujte sa sliepkami, ale ak chcete byť levom, obklopujte sa levmi.

Ste totiž priemerom piatich ľudí, s ktorými sa stretávate.

Filip si teraz viac uvedomuje i hodnotu svojho času a svoju ľudskú hodnotu.

 

PS1: Čo poviete na rady od Filipa? Osvedčili sa aj Vám?

PS2: Podporte Filipov príbeh lajkom i zdieľaním. Ak sa chcete naučiť “tajné recepty na prezentáciu”, rád sa s Vami stretnem na tréningu Majster Pódii. Ale pozor, miesta môžem ponúknuť len desiatim najrýchlejším z Vás.

 

S úctou k Vašej jedinečnosti

Andy Winson

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here