Dnešný hosť: Lenka LeRa Rakar – herečka, speváčka, kreatívna producentka, moderátorka

„Ja považujem za úspech, keď je človek vyrovnaný sám so sebou a najmä, keď je zdravý. Ja si myslím, že všetko súvisí od toho, že či sme zdraví. Potom to je už v mojom živote, alebo podľa takej mojej teórie, otázka rozhodnutia. Ja sa totižto viem rozhodnúť a viem si nakonfigurovať svoje pocity a privlastniť si aj kopec iných vecí. Či už je to napríklad spojenie s príjemnou hudbou, či už sú to zvieratká, ktoré každý si môže zadovážiť nejaké zvieratko, ktoré môže človeku robiť radosť, dobrý skutok, samozrejme dobrí ľudia, pre niektorých je to viera, pre niektorých je to modlitba, meditácia. Takže to úspešné už súvisí podľa mňa s tým, že či nám funguje to zdravie. To je také limitujúce, lebo samozrejme môže byť úspešný aj človek, ktorý nie je plnohodnotne zdravý, ale určite to má oveľa ťažšie ako východziu pozíciu.

Ja pokiaľ budem zdravá a pokiaľ mi Pán Boh dopraje to, aby som mohla fungovať tak, ako fungujem, tak všetko ostatné je už iba uhol pohľadu, ako sa budem na to pozerať.

O svoje zdravie sa starám. 9 rokov som vášnivou a odhodlanou vegetariánkou. Medzi tým ma vlastne prešla chuť na akékoľvek mäso. Viac menej mi to teraz smrdí a príde mi to úplne divné, prečo by som mala jesť nejaké svaly, alebo čokoľvek iné z útrob mojich kamarátov, ktorých ja mám veľmi rada. Zvieratká sú pre mňa veľmi dôležité. A má to aj zdravotne veľmi dobrý vplyv. Ja som pred tým brávala strašne veľa antibiotík, iba ma ofúklo a vždy som bola chorá a bolo to také, ako asi bežný človek – Ale ja som vlastne za 9 rokov, od kedy nekonzumujem mäso, tak kvalita môjho života, temperament, energia a všetko ostatné sa zvýšilo o dvestotisíc percent, takže mojou ďalšou métou je stať sa vegánkou, vitariánkou, ale to zatiaľ ešte nie som tak úplne spôsobilá, tak predsa som bohém, no umelec.

Moje náročné okamihy?

Tak týchto som ja už mala v živote možnosť prekonať naozaj neúrekom. Ja si myslím, že ono by to stačilo aj na nejaké štyri knihy. V živote sa mi stali veľmi absurdné veci a musím povedať, že každá facka, ktorá za normálnych okolností človeka položí úplne na zem, tak mňa iba posilnila v tom, aby som sa zmobilizovala a od toho dna sa odrazila ešte vyššie, ako som vôbec pred tým plánovala. Je to stále podľa mňa otázka toho, ako si to človek nastaví v hlave. Čím chce byť, akú cestu si zvolí, a ak už vie čím chce byť, a aká cesta k tomu vedie, tak potom je už iba veľmi dôležité vykonať krok po kroku každý jeden tento pokrok k tomu, aby sa človek k tomu progresu aj dopracoval. Takže týmto sa riadim a v princípe ja si až tak nepripúšťam stres. Ja som taký ten človek: „No však ako čo? Zastrelia ma?“ Tak nejak bolo, nejak bude. Snažím sa stále byť tou najlepšou verziou samej seba a robiť všetko na 100% a ak niečo nevyjde, no tak hold, asi to pre niečo má byť, asi sa mám z niečoho poučiť a potom to nastaviť inak a už to fungovať určite bude. Alebo potom tie ďalšie pokusy.

Čo prezradil náš hosť v rozhovore ďalej…? Pozrite si video! 🙂

 

Štartujeme!Sledujte tretiu časť novej inšpiratívnej nálože s úspešnými.Každý týždeň nové diely! Zadajte svoj e-mail a po zverejnení každej novej časti vám dáme vedieť medzi prvými:


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here