Moderátor rádia Expres a TV Markíza Dominik Matulaj:

„Najdôležitejšie je pre mňa v poslednom období to, že zisťujem, aké je dôležité mať rád sám seba. Dôležitosť sebalásky. Zároveň som nesmierne vďačný za všetko, čo sa odohráva v mojom živote. Každý deň ĎAKUJEM, že to všetko môžem zažívať. Mojou veľkou životnou lekciou aj to, že čím som starší uvedomujem si, že všetko sa deje z nejakej príčiny…“

Čo znamená pre mňa úspech?

Uvedomujem si, že sa to u mňa každým rokom mení. Keď som bol malý, keď som mal možno 10-12 rokov, tak som si myslel, že úspech znamená, že ma ľudia budú spoznávať na ulici a budú sa chcieť so mnou odfotiť. To postupne odchádza a byť úspešný pre mňa momentálne znamená, keď  mám prácu, ktorá ma baví. To je skutočne veľké šťastie pre mňa.

V mojom dennom živote ma sprevádza aj pocit vďačnosti. Keď idem do práce s tým, že si uvedomujem, že to je môj splnený sen… a že to ani nevnímam, ako prácu. Pretože idem robiť niečo, čo ma baví a len za to dostanem zaplatené. To je skvelé. úspechom je pre mňa aj to, že spoznávam skvelých ľudí, ktorých som kedysi videl na obrazovke a teraz sú aj moji dobrí kamaráti. To je jedna z ďalších vecí, čo je pre mňa osobne teraz úspech.

Povedal si, že si vďačný za to, čo sa ti podarilo. Komu za to ďakuješ?

Sebe, ale aj ďalším ľuďom, ako je napríklad moja mama, moja babka, všetci, ktorí ma jednoducho z rodiny podporovali a verili mi, pretože….Keď som  povedal, že chcem byť moderátorom, niekto to mohol vnímať tak, ako by som povedal:“ Ja chcem byť astronautom“.

Pre mňa to skutočne boli dosť nepredstaviteľné veci dostať sa to televízie. Nevedel som, ako to funguje. Myslel som si, že zákonite musím nejakých známych ľudí poznať, aby som sa tam dostal. A že to niekoľko rokov potrvá. Takže za toto naozaj som vďačný. A potom boli pre mňa dôležití aj ľudia zo školy – zo strednej školy, kde mi učitelia pomáhali zdokonaľovať sa. A momentálne sú to aj moji kolegovia.

Určite si mal aj nejaké ťažké okamihy, náročné okamihy. Čo bol taký najťažší moment pre teba, na ktorý si spomínaš?

Tak ťažké je to vždy s ľuďmi. To je veľmi náročné a čím som starší, tým si to ešte viac uvedomujem. Pretože nie každý je na takej istej vlne, ako som ja a potom vznikajú rôzne konflikty. Takže toto bol problém na strednej škole, že nie s každým sa dalo spolupracovať.

Pre niekoho vtipné, no spomínam si na jeden „prúser“ ktorý ma zasiahol. Celé roky som si uchovával svoje materiály na hard disku. A ten mi spadol na zem a …. Všetko sa mi zmazalo. To ma vlastne aj zastavilo a prestal som na nejaký čas tvoriť. Vtedy som aj uvažoval, či sa svojho sna nevzdať…“

Čo sa odohrávalo v tvojej hlave? Čo si si hovoril?

A tak som so všetkým na pár mesiacov prestal. Len som načerpával energiu do toho, aby som sa dokázal znova pustiť do akcie. A som o to silnejší…. A opäť: čím som starší, tým viac si uvedomujem to, že všetko sa deje pre niečo. Že aj ten hard disk znamenal niečo.

A vieš aj čo?

Ten har disk znamenal, že som mal trošku spomaliť. Pretože vtedy som veľmi tlačil na pílu. Veľmi som chcel, aby sa veci posúvali ďalej a ďalej a mal som 16-17…. všetko som chcel zrazu. TERAZ. A tak to v živote nefunguje…

Čo je pre teba v živote najdôležitejšie?

Najdôležitejšie je pre mňa v poslednom období  to, že zisťujem, aké dôležité je mať rád sám seba.

Môj najväčší strach je to, že čo momentálne žijem, už nemusí byť. Aj preto hovorím, že každý deň naozaj ďakujem za to, čo sa v mojom živote deje. Keď prichádzam do Markízy, tak sa pozriem na budovu a vždy sa vrátim spätne do detstva. Spomeniem si na to, ako som po tom túžil, ako som robil všetko možné pre to, aby sa to podarilo.

A keď sa pozriem na tie budovy, alebo keď som v nich a mám tam okolo seba kolegov, ktorých poznám, ktorých som poznal aj pred niekoľkými rokmi, tak naozaj si poviem, že „WAU“. Ďakujem. To je jeden z mojich strachov, že to odíde…. Ale snažím sa ten pocit,  dávať preč od seba. Nemôžem predsa každý deň fungovať s tým, že čo „keď to zajtra nebude“. Preto si to pripomínam, aby som zostal vždy pri zemi.

NOVINKA – Úspešní u Winsona

Štartujeme!

Sledujte tretiu časť novej inšpiratívnej nálože s úspešnými.

Každý týždeň nové diely! Zadajte svoj e-mail a po zverejnení každej novej časti vám dáme vedieť medzi prvými:


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here