Vyštudoval odbor kuchár/čašník. Rozhodol sa však, že chce zabávať ľudí. Marcel Osťo Osztas je profesionály hypeman. Možno ste si práve povedali: „Čo je to za povolanie?“ Prezradíme vám to. Ale pekne postupne. Osťova životná cesta bola tŕnistá. Dokonca na jeho osobu urobili na internete anketu, či sa má obesiť?!…

Ako dnes hovorí, práve vďaka neprajníkom nadobudol obrovskú silu, aby pracoval na sebe ešte intenzívnejšie a nevzdal to. Marcel Osťo Osztas, je dnes uznávaný zabávač, ktorý stojí po boku zaujímavých hip hopových mien. Je súčasťou hip hopovej scény a neustále napreduje a svojou zábavou burcuje davy.

Ako vraví, k šťastiu nepotrebuje milióny, len svoj vnútorný pocit šťastia. Bez problémov si vypeckuje v aute hudbu a spieva plné ústa, hoc aj – na každej križovatke. Ľudí nerieši. Tvorca projektov, Marcel Osťo Osztas nám prezradí v „Úspešných u Winsona“ aj to, ako sa postavil na vlastné nohy po tom, ako sa presťahoval do Bratislavy.

Tvoje povolanie je hypeman. Správne som to vyslovil?

Perfektne.

Čo to vlastne je? Skús nám to v skratke vysvetliť.

Slovíčko hypeman sa v hiphopovej kultúre používa hlavne pri ľuďoch, ktorí dopĺňajú rapera. Ako keby ten sekundant, ktorý stojí vedľa rapera a a dopĺňa ho vtedy, keď sa raper nadýchne alebo mu hypuje ďalšiu skladbu a tak ďalej. A v Amerike som si všimol, že všetky Dj-ské sety si hypuje sám Dj a u nás na Slovensku to ako keby nie je až tak zaužívané a videl som, že na akciách chýbajú tieto veci, že medzi koncertmi  je tam proste ticho, Dj tam hrá nejaké tracky…proste som si to tak uvedomil, že to treba oživiť, tak som začal robiť ako keby moderátora takých tanečných akcií, kde som zabával, hypoval tanečníkov, lebo som bývalý tanečník. A potom sa to nejak preklopilo až na veľké pódia, kde otváram koncerty tým najväčším interpretom Slovenskej a Českej rapovej scény.

A akú školu si vyštudoval?

Vyštudoval som krásnu hotelovú akadémiu, ale trojročku iba…kuchár/čašník.

A bavilo ťa to?

Bavilo. Ja som išiel na tú školu so zámerom, že chcem robiť to povolanie.

Prečo?

Bavila ma tá komunikácia s ľuďmi na bare, bavilo ma miešať drinky, tak som si urobil aj barmanské kurzy. Proste bavilo ma to a popri tom, ako som mal prax na škole, tak som zistil, že byť barmanom je lepšie, ako byť čašníkom, tak som sa viac sústredil na to barmanstvo.

Čo bol ten kľúčový moment, že si si povedal, že ideš ďalej?

Kľúčový moment bol, že som sa presťahoval do Bratislavy, ako správny CP-čkár, splniť si svoje sny. Prišiel som sem a keďže súčasťou môjho života je hip hop, pretože si myslím, že je to najslobodnejšia kultúra, aká je na svete. Tá sloboda slova ma strašne bavila, našiel som sa v mnohých textoch a tak ďalej a videl som, že na trhu chýbajú rozhovory s interpretmi…ukázať interpreta v inom svetle, ako keď sa s ním rozpráva nejaký bežný novinár alebo nejaké rádio, televízia. Tak som sa jedného dňa zobral do jedného hip hopového obchodu, kde som prišiel, že: Čaute, volám sa Marcel Osťo Osztas, pochádzam z Prievidze a chcel by som u vás točiť reláciu.“ Tak sa na mňa tak pozerali, že kto som, nikto ma nepoznal. Jediný, kto ma poznal bol Laci Strike, pretože som bol tanečník, tak sme sa spoznali tam. Tak ten pán v tom obchode mi povedal, že môžem začať točiť reláciu buď ráno o ôsmej pred otvorením, alebo o šiestej po zatvorení obchodu. Tak som si vybral tú prvú alternatívu, že som točil prvý diel ráno o ôsmej. Prvé diely boli veľmi ťažké, zháňal som ľudí cez presne takéto kontakty. Druhý môj hosť bol Laci Strike, ktorý podporil, pokrstil ten projekt. No a takto to išlo až sa to nejak naberalo….nabralo to ten fanklub tej relácie až som sa dostal na tie pódia. Vyslovene som si povedal, že toto chcem. Prežil som si obrovské množstvo zlých komentov pod videami. Pretože ja som moderátor nikdy nebol, ani sa za neho nepovažujem a na vyškolenie sa som nemal peniaze, aby som sa naučil niečo ako moderátor, tak som išiel vyslovene tak ulicovo a preafektovane. Bolo to hrozné. Keď si teraz niekto pozrie tie diely, tak sa musí strašne smiať, ale tam aspoň pekne vidno za tých sedem rokov ten progres, kam sa to dá dotiahnuť.

Toto je úžasné pre všetkých, ktorí majú nejaký ten svoj sen a majú strach, čo na to povedia tí iní: „Čo keď ma budú hejtovať, keď sa im to nebude páčiť.“ Ako si tieto momenty ty prežíval a zvládal? Pretože mnoho ľudí práve v týchto momentoch skončí tú svoju pomyslenú kariéru.

No tak strach je zabijak všetkého…Vysporiadaval som sa s tým veľmi ťažko, nebolo mi to jedno, lebo z 1000 komentov, keď je 950, že si zlý, tak tá psychika ostane taká narušená. Ale zároveň som to bral ako nakopávadlo, aby som dokázal tým ľuďom každým dielom to, že tam patrím a že ma to baví a že to robím hlavne pre nich. Že nech chápu, že to nerobím pre seba, ale pre nich, aby sa dozvedeli viac o tom danom interpretovi.

Dá sa povedať, že si dnes žiješ svoj sen?

Žijem si ho stopercentnými dúškami. Je to to, čo som chcel vždy robiť. Ja sa držím kréda, že: Každé ráno sa zobudiť a ísť robiť to, čo ma baví a s ľuďmi, s ktorými ja chcem. Toto sa i momentálne darí a z toho sa javiac teším.

Aké sú ďalšie tvoje méty?

Moja méta je žiť spokojný, šťastný a zdravý život. Nič horibilné Mať sa akurát dobre. Nepotrebujem milióny. A obklopovať sa pozitívnymi ľuďmi.

Čo ty vo svojom živote považuješ za úspech?

Najväčší úspech je, že som sa dokázal ako keby dostať na vlastné nohy, zariadiť si svoj život tak, ako si predstavujem. To je podľa mňa môj najväčší úspech. Aj to, že som dokázal vybudovať z chlapca z Prievidze zo sídliska Zápotôčky, ktorý tancoval vzadu na dvore na linoleu a proste dostal sa do Bratislavy a vybudoval si vlastný brand, vybudoval si dôveru tej komunity, ktorá je veľmi ťažká a vybudoval si dôveru interpretov, ktorý ma podporujú, za čo som im veľmi vďačný, lebo vďaka ním mám tú robotu. Vďaka ním môžem robiť to, čo ma baví.

Čo ťa nakopáva, motivuje, keď ráno vstaneš a čaká ťa proste ťažký pracovný deň? Čo ťa tak vie namotivovať, nakopnúť?

Napríklad keď som išiel dnes, tak ma nakopávala hudba. Pustil som si pesničky, ktoré mám rád, otvoril som si okná a ako správny dedinský puberťák som dal lakeť von z okna a na plnú hubu som si spieval pesničky. Mal som nejaké stretnutia a chcel som sem prísť pozitívny, tak som sa naladil pozitívnou hudbou. Splnilo to účel, som nakopnutý a čaká ma ďalšia polka dňa určite pozitívna.

Čo ťa vie vytočiť, nahnevať, rozčúliť?

 Nemám rád mudrlantov. Tí ma vedia vytočiť. Nemám rád ľudí, ktorí sa starajú do cudzích životov, lebo tí väčšinou nežijú ten vlastný, ale žijú ten tvoj. Takže mudrci, ľudia, ktorí žijú cudzí život a hejteri samozrejme. Vie ma aj hejter vytočiť taký, ktorý nenapíše názor, ale uráža ťa. To je najhoršie. Milujem, keď mi niekto napíše koment, názor, ktorý sa ja rozhodnem si pustiť k sebe a pripustiť si to, aby som mohol pracovať na zlepšení.

Máš z niečoho strach?

Strach je hrozná vec, ale prebojoval som sa strachom z budúcnosti. To už neriešim. Strach…ani neviem z čoho mám strach. Je to ťažká téma. Mám strach, že mi ochorie mama alebo proste takéto ľudské veci…tie rodinné, že proste chcem, aby sa všetci mali dobre a všetci boli vysmiaty, aby sa im nič nestalo a aby to fungovalo čo najdlhšie takto pozitívne. Takže z toho asi mám strach.

Keď sa pozrieme do budúcnosti. Rozmýšľal si niekedy nad tvojim poslaním? Nad tým, čo chceš na tomto svete vytvoriť, zanechať?

Keďže nie som interpret, takže nezanechám tu hudbu, čo je jedno z najväčších poslaní, ale mojim poslaním je vyčarovať ľuďom okolo seba úsmev a zabávať ich.

Viac už vo videu!

Štartujeme!Sledujte tretiu časť novej inšpiratívnej nálože s úspešnými. Každý týždeň nové diely! Zadajte svoj e-mail a po zverejnení každej novej časti vám dáme vedieť medzi prvými: