Jakub Kuka – mladý, talentovaný herec

Exkluzívne vydanie! Koučing v priamom prenose! Dokázal Andy zbaviť Jakuba Kuku strachu z výšok? (Rozhovor)

Všetko to začalo nevinne. Rozhovorom o úspechu. Avšak potom, prešla téma na strachy. Toto vydanie „Úspešní u Winsona“ stojí naozaj za to!

Ty a úspech?

„Všeobecne považujem za úspech to, keď sú ľudia presvedčení o tom, že sa nejakým spôsobom našli.  Keď objavili samého seba. Úspech je v tom, že keď človek objaví samého seba prvýkrát. A to je taká štartovacia línia do života. Jednoducho ty potom môžeš robiť čokoľvek, môžeš sa snažiť o čokoľvek, ale dôležité je, aby si to robil sám za seba, aby si nerobil nejakú kopírovateľnú formu niekoho. Lebo ja si myslím, že už máme možnosť vidieť ľudí, ktorí sa snažia byť niekým a nie sami sebou. To je chyba.

A ty už si našiel sám seba?

„Ja musím povedať, že dlho som hľadal samého seba a mám taký pocit, že v poslednej dobe začínajú veci zapadať tam, kde majú. Cítim to tak a jednoducho sa podľa toho aj správam. Riadim sa podľa toho a veci inak vnímam, netlačím na ne tak a začínajú dostávať úplne iný podtón. Takže z toho mám veľkú radosť a to je veľmi dôležité v mojej profesii, keďže budem herec alebo teda chcem byť hercom, veci nechať nejakým spôsobom vyzrieť, nechať im určitú dobu, kedy si sadnú a tak ďalej.“

Na tréningoch a koučingoch sa ma ľudia často pýtajú ako nájsť samého seba, kam majú smerovať….. Čo by si ty poradil takýmto ľuďom? Ktorí chcú nájsť samých seba.

„Mne najlepšie pomohlo… ja strašne rád trávim čas v prírode od malička, pretože ja pochádzam z takého kraja, kde sú okolo všade samé lesy… Dlho sa mi to nedarilo, ale prišiel taký zlomový moment v živote a ono to prišlo tak samé od seba, kedy som začal ten čas v tých lesoch využívať úplne inak ako predtým. A začalo som sa tak viacej zamýšľať nad sebou a nad tým, čo v živote chcem robiť, čo má akú hodnotu a tak ďalej. A čo by mohlo byť pre mňa prvoradé a čo na druhej strane pre mňa b prvoradé nemalo byť. A tam som prišiel na to, že…tým pádom, že ja ako keby veci robím s prehľadom a rozmýšľam nad nimi iným spôsobom ako vtedy, veci sú vyzretejšie, veci sú nejakým spôsobom lepšie usadnuté, ako som povedal a tam som práve našiel samého seba a tým ľuďom, ktorým by som mohol nejakým spôsobom poradiť, ako by mali nájsť seba, je to čisto subjektívna záležitosť, každý musí objaviť samého seba inakším spôsobom.  Takže nikto nemôže dostať návod na to, ako nájsť úspech, pretože každý si ten úspech musí nájsť sám. To je hlboko zakorenená subjektívna záležitosť. Pretože, ak to budem niekomu radiť, ako to má urobiť, v živote nenájde seba samého. On to bude síce skúšať podľa vašich nejakých spôsobov a tak ďalej, ale určite nenájde samého seba. Bude to…bude si len myslieť…bude to  nejaký placebo efekt alebo neviem…niečo také.“

Dokáže teba niečo nahnevať? Ak áno, čo?

„Sú určité veci v živote, kedy máš pred sebou. Nejaký problém a ty sa s ním vysporiadaš tak, že reaguješ veľmi podráždene alebo reaguješ diplomaticky. V minulosti by som tie problémy riešil takým spôsobom, že by som možno zvýšil hlas, možno by som sa veľmi bil do pŕs, že toto je moja pravda a tak ďalej. Dnes sa už snažím hľadať spoločnú cestu. Jednoducho, keď vidím na tom človeku, že nedá sa s ním nejakým spôsobom vyjsť v ústrety, vždy hľadám niečo spoločné, aby sme nejakým spôsobom ten problém vyriešili, pretože tu nejde o to, že ja na neho nakričím alebo ja budem teraz ten agresívny a budem nejakým spôsobom presadzovať svoj názor. Myslím si, že to nie je dobré, lebo ani on, ani ja, ani ten problém nakoniec sa nevyrieši.“

Čo je to, čo tebe alebo v tebe evokuje slovo strach?

„Mám strach. Čo sa týka nejakých takých vonkajších vecí mám veľký strach z výšky. Ale snažím sa to prekonávať. Dlho som neletel a teraz idem do Petrohradu hrať, čiže sa už na to psychicky pripravujem.“

Ako sa na to pripravuješ? Čo pre to robíš?

„Nič zásadné. Akože nepozerám žiadne videá na youtube a tak ďalej, pretože akonáhle vidím nejaký článok, že v Rusku padlo nejaké lietadlo a neviem…pasažieri a neviem čo a tak ďalej, tak proste to beriem ako také kydy, nejakým spôsobom, čo ľudia chcú zneistiť tých, ktorí pozerajú niečo. Akože vôbec tomu neverím. Myslím si, že v dnešnej dobe je to už tak premakané to letectvo a všetky tieto veci, že nemám sa čoho báť a práve sa na to teším.!

A TERAZ TO PRÍDE! Koučing v priamom prenose! Stačí kliknúť na video a v jeho závere sa náš hosť bude zbavovať svojej fóbie!

 

Štartujeme!Sledujte tretiu časť novej inšpiratívnej nálože s úspešnými.Každý týždeň nové diely! Zadajte svoj e-mail a po zverejnení každej novej časti vám dáme vedieť medzi prvými:


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here