Andrej Wallner, obľúbený moderátor, zabávač, zakladateľ hlavne.sk

“ Trpezlivosť a úspech sú úzko späté. Ak aj v živote prídu náročné chvíle, je veľmi dôležité nájsť si svoju bútľavú vŕbu. Lebo človeku sa žije ľahšie, keď sa môže vyrozprávať, prípadne poradiť. A keď je mi naozaj ťažko? Vtedy je mojim kamarátom aj humor. Milujem prírodu a dodáva mi vždy v živote energiu. „

 

Úspech je pretkaný trpezlivosťou. Myslím, že trpezlivosť je vždy základom toho, čo ťa dovedie následne k úspechu alebo k výsledku.

Boli na tej ceste okamihy, kedy si musel niečo obetovať v tvojom živote pre úspech? Čo to bolo?

Samozrejme. Buď je to môj voľný čas, alebo kamaráti alebo podobne, že na úkor niečoho na čo sa sústredíš, pripravuješ, chystáš a potrebuješ to docieliť, tak musia ísť niektoré veci bokom do úzadia a ty sa sústredíš konkrétne na svoj cieľ.

A ako sa ty v tvojom vnútri s tým vysporadúvaš? Je to pre teba náročné, alebo je to jednoduché?  Je niečo čo si špeciálne počas toho povieš? Že teraz to idem prekonať! Ako to robíš, keď to robíš?

Ja sa to následne snažím nejak dobiehať alebo kompenzovať. Ak nemám napríklad čas, tak sa ozvem kamarátom s vetou: „Tak prepáč, že sme sa nestihli vtedy a vtedy stretnúť, nemohol som prísť, a podobne. Čiže sa to snažím riešiť a kompenzovať.

Keď sa pozrieš na tvoj doterajší život, vieš si spomenúť na nejaký tvoj najťažší okamih v živote?

Tak určite sú také okamihy, ktoré sú ťažké a náročné a smutné a….. Nie dobre sa o nich aj teraz rozpráva. Takže sú tie momenty, ale tiež sa možno vrátim k tomu, že treba to nejakým spôsobom vedieť prekonať. A práve to okolie alebo rodina alebo najbližší kamaráti, keď sa im zdôveríš, tak by ti mali byť tou oporou. A to je základ ako hľadať oporu u priateľov, kamarátov. Jednoducho vyventilovať , povedať si, že toto a toto ma trápi a s týmto a s týmto je problém, nevieš mi poradiť? Nevieš mi pomôcť? A to je podľa mňa ten základ, ako sa z nejakého marazmu dostať.

Čiže to je spôsob, ktorý ty používaš?

Áno.

A je úplná blbosť, keď sa povie, že: „On to zvládne, on to rozchodí, on si to vyrieši a podobne.“ Myslím si, že to je veľmi taká paušalizovaná jednoduchá veta, ktorá ale nefunguje. Čiže tam je vždy dôležité sa vedieť na niekoho obrátiť. Mať nejakú svoju bútľavú vŕbu, či už fyzicky v parku – ako strom, alebo teda v podobe ľudskej bytosti. Duševný detox. Si treba tak zvnútra jednoducho uľaviť, dostať to von. Uľaviť si, porozprávať sa s tým dotyčným človekom, o ktorom som presvedčený, že by ma vedel pochopiť a hlavne mi aj pomôcť.

Aký je detox pre teba? Ako ty nejakým spôsobom relaxuješ, dostávaš zo seba všetok ten tlak a stres? Predsa len teraz moderátor, zabávač, moderuješ rôzne akcie, eventy, rozbehol si úspešný portál…

Tak ledva sedím, hej. Ako detoxikujem… Pozriem si nejaký starý, dobrý film. Nejaké české komédie alebo francúzske…´ Prípadne idem von, teraz sú snežienky, tak natrhám – alebo medvedí cesnak začne rásť. Vážne, bol som teraz v sobotu v prírode vonku a aj v nedeľu som sa bol prejsť. Je to veľmi fajn. Alebo napríklad zoberiem otca niekde na nejaký výlet. A viem, že mu to urobí radosť a potom ja mám z toho radosť, že on má radosť. Aj to sú také veci.

Robíš to nejako pravidelne alebo skôr náhodne? To znamená, že máš tam nejaký systém, že jeden deň v týždni ideš relaxovať alebo ideš vypnúť alebo je to skôr u teba záležitosť náhody?

Je to nepravidelné. Je to kombinácia. Raz si to viem načasovať a niekedy ako sa situácia vyvinie, že ako na to ostane čas.

A pri tom množstve povinností, ktoré máš podliehaš stresu? Alebo mávaš pocity, že si v strese?

No jasné.

Ako ho zvládaš?

Snažím sa to nejak vyventilovať, myslieť na to riešenie, aby to došlo bez nejakého prchkého stresovania sa…a hlavne v tom strese sa koná niekedy tak prchko. Čo potom môže urobiť veľké chyby pri nejakom riešení problému.

A keďže máš toho toľko tak ako si ty organizuješ alebo plánuješ čas? Máš nejaký typ pre našich divákov?

Píšte si na žlté alebo modré papieriky. Alebo sú aj zelené….. Vždy si napíšem, čo má čaká. Normálne taký harmonogram a podobne. Už som to začal skúšať si aj do mobilu ťukať, ale som lenivý, takže som sa vrátil k tej analógovej verzii, že si takto na papierik napíšem, čo ma ako čaká v daný deň…také tie podstatné, kľúčové veci. Niektoré veci nosím úplne iba v hlave, aby som nezanechal stopu, napríklad na tom papieriku a tak. Jednoducho si to treba vedieť zorganizovať. Všetko si v hlave človek podľa mňa neudrží a nie je to žiadna hanba normálne to mať na papieriku napísané. O 10:00 toto o 11:00 toto 12:00 toto…

 Humor v tvojom živote asi teda zohráva veľkú rolu.

Áno. Ja sa snažím všade, kde sa dá, kde je to primerané, lebo sú situácie, keď to samozrejme človek musí dať bokom a vtedy treba tú situáciu rešpektovať, že nie všade sa s humorom a s vtipkovaním dá pochodiť a obstáť, ale snažím sa, kde sa dá všade jednoducho nejaký vtip urobiť.

Keď máš náročné okamihy. To znamená, že napríklad aj veľa stresu, veľa práce, že je nejaká náročná úloha. Používaš ten humor ako nástroj na zmenenie toho stavu?

Vyventilovanie.

Ako ty ten humor použiješ? To znamená, že si prečítaš nejaký vtip alebo ty si spravíš z niekoho nejaký fór alebo zo seba si spravíš fór. Ako to robíš?

Ak ide o nejakú náročnú situáciu a som teda ešte aj pod tlakom a v strese ten problém vyriešiť a zvládnuť, snažím sa ho nejakým spôsobom zľahčiť. To trošku pomáha, tak na to zvoľnenie. A to je asi tak všetko.

Funguje ti to?

Ako kedy. Nie vždy to samozrejme zafunguje.

A ako to prijíma okolie?

No okolie to vtedy prijíma zvláštne. Niektorí to zoberú, teda niektorí to pochopia, zoberú a niektorí sú šokovaní, ako mi mohol vôbec napadnúť nejaký vtip v takej danej situácii.

Ako sa s tým okolím, dajme tomu s neprajníkmi, alebo s  negatívnou informáciou  vysporiadaš?

Úplne kedysi dávno v praveku…teda niekedy dávnejšie som to bral veľmi osobne a citlivo. Či už rôzne komenty a rôzne všelijaké reakcie, alebo ako práve negatívne odozvy, ale dnes už som s tým spätý. Ja si myslím, že aj takí ľudia majú právo dýchať tento vzduch.

Čiže veta: Aj takí ľudia majú právu dýchať tento vzduch, ti pomáha, aby ťa to nejakým spôsobom nesťahovalo alebo je tam ešte niečo hlbšie?

Jednoducho beriem to, že sa človek prejaví, ako to v tej chvíli cíti, a keď si myslí, že to je jeho najvyšší možný level sa vyjadriť alebo dať nejaký názor, hoci môže byť vulgárny, môže byť nejaký hanobný a podobne, tak je to jeho úroveň, ktorú v tej chvíli prejavil.

Čo prezradil náš hosť ďalej v rozhovore? Kliknite na video a dozviete sa viac!

 

Štartujeme!

Sledujte tretiu časť novej inšpiratívnej nálože s úspešnými.

Každý týždeň nové diely! Zadajte svoj e-mail a po zverejnení každej novej časti vám dáme vedieť medzi prvými:


2 KOMENTÁRE

  1. Uzasne , napriek mojmu veku som len na zaciatku , davno som chcela byt predavackou este v zakladnej skole mi povedal ucitel ze zo 4 z matematiky , na to nemam takze som sa dlho zamotavala , kdekolvek a v comkolvek , no nakoniec sa mi viackrat ponukal obchod , predaj produktov , kozmetika , zdravie , stala som sa partnerom v dvoch spolocnostiach po kratkej dobe som to vzdala prisla tretia spolocnost v tej som momentalne 1 a pol roka zatial nemozem povedat o nejakom velkom uspechu no obcas sa mi podari nieco predat , kedze som na plnom invalidnom dochodku kazke euro potesi ,mala by som vydrzat ?

  2. Nadezda, úspech v predaji nie je o tom ako dlho v ňom vydržíme. Je to o vzdelávaní sa v predajných zručnostiach, psychológii predaja, a to čo sa naučíš aplikovať do praxe. Stále sa v tom zdokonalovať a pracovať na sebe. Potom má význam aj vydržať. Pretože poznám ľudí, čo sú v obchode 20 rokov a nedosahujú želateľné výsledky a pritom predávajú tak ako to robili pred 20 rokmi a poznám aj takých, ktorý po roku práce v predaji patria medzi špičku. Pre inšpiráciu si pozri http://www.majsterpredaja.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here