Katka Brychtová:

Katka Brychtová (úspešná tvár televízie RTVS) v rozhovore prezradila jej recept na ÚSPECH:

 Keď niečo robíš, rob to celým svojim srdcom, dušou a s naozaj veľkou vášňou.

Čo je pre mňa úspech? Keď je človek vyrovnaný a spokojný sám so sebou.

Keď má v rovnováhe prácu, v ktorej môže byť úspešný, ale aj súkromie. Relax. Koníčky.

Jednoducho to, z čoho sa ten život skladá. Žijeme v dobe, ktorá ide veľmi rýchlo. Ako keby si sadol na akýsi vlak a musíš pracovať, aby si veľký úspech dosiahol.

Len potom sa môžeš dostať do situácie, čo sa stalo aj mne. Bola som vyčerpaná, unavená, nič ma netešilo, nevedela som sa naštartovať a už ani tá práca ma netešila. T

akže pozor práve na to. To dávam ako memento pre všetkých: Ustrážte si to, aby ste to „neprešvihli“.

Pre mňa je najväčším úspechom, keď je človek v harmónii. Keď sa nemusíš zamýšľať čo všetko je zle. Keď máš čas na svojich priateľov a na seba. Úspech ku mne prišiel prirodzene.

Recept na ÚSPECH: “Keď niečo robíš, rob to celým svojim srdcom, dušou a s naozaj veľkou vášňou.“

„Mám obdobie, keď oveľa menej nakrúcam, ako som nakrúcala pred takými dvomi, tromi, desiatimi rokmi. Omnoho menej pracujem. Naozaj nedá sa to porovnať. A adekvátne tomu samozrejme zarábam. Ale musím povedať, že určite som teraz šťastnejšia a spokojnejšia, ako som bola kedysi.

Úspech v živote je podľa mňa, keď je človek vyrovnaný, spokojný sám so sebou. Keď má v rovnováhe prácu, v ktorej môže byť úspešný, ale aj to súkromie, relax, koníčky. Proste to, z čoho sa ten život skladá. Mám teraz taký pocit, že my sme v takej dobe, ktorá ide veľmi, veľmi rýchlo. Keď nasadneš „na ten vlak“, musíš veľmi tvrdo pracovať, aby si nejaký ten úspech dosiahol.

Len potom sa dostaneš do situácie… A to sa samozrejme stalo aj mne, že som bola vyčerpaná, unavená, nič ma netešilo, nevedela som sa naštartovať. Už ani tá práca ma netešila. Takže veľký pozor na to… To je také moje memento pre všetkých – aby si to ustrážili, aby to jednoducho neprešvihli.

Pre mňa je úspech, keď si v harmónii. Keď si vyrovnaný. Keď sa nezamýšľaš nad tým, že toto je zle, toto je zle, toto je zle. Keď máš čas na svojich priateľov a na seba.

Veľmi  ťažké obdobie pre mňa bolo, keď boli malé moje deti a mala som veľmi veľa práce. Lebo vtedy sa mi tá kariéra akosi štartovala. A myslím si, že to je problém, ktorý pozná mnoho žien. Že vlastne snažíš sa…. A… Stále máš výčitky. Volajú ti, že máš prácu a ty rozmýšľaš, kto bude strážiť tie deti, kedy stihneš nakúpiť, kedy navaríš, kedy proste…

Také úplne prozaické veci. A vtedy som mala naozaj výčitky, že ako keby som zanedbávala tie moje deti, že jednou nohou som tam, druhou nohou si tam a nič si nevieš poriadne vychutnať.  A tie deti to veľmi cítia.

Určite som urobila na tej svojej ceste zopár chýb. Lebo som bola mladá, snažila som sa. Robiť aj to – aj to. Ale potom som zistila, že fakt sa to nedá.

Ďakujem Ti Pane Bože, že ja som v živote veľakrát zažila tie silné okamihy, či už to bolo v štúdiu pri tej Pošte pre Teba… keď sa stretli ľudia, súrodenci, rodič s dieťaťom.To sú tak silné veci…

Ešte aj teraz mám zimomriavky. To sú tak výnimočné veci a ja som si už vtedy uvedomovala, že mám obrovské šťastie, dostala som obrovský dar, že to môžem zažívať. Jasné, že som si uvedomovala tú zodpovednosť, ktorá tam bola, aby som tým ľuďom neublížila, lebo nie vždy to bolo jednoduché.

A čo sa týka mojich strachov? Každý máme strachy. Ja mám aj dnes strach, lebo idem robiť po tomto niečo, čo som ešte nikdy nerobila. Ale mám pocit, že som ako keby na to trénovaná – mojou prácou. Pretože sa veľmi často stretávam s novými a rôznymi ľuďmi.

Paľko Mikulík nám hovoril vetu: Čo ťa nezabije, to ťa posilní. Keď nejde o život, ide o TO…Snažím sa brať veci s nadhľadom. Lebo neoperujem, ako môj muž, čiže keď sa pomýlim v práci – urobím chybu, nebudem dokonale vyzerať, atď… Moje chyby v práci nie sú fatálne chyby. Keď môj muž, keď zle zareže, tak môže ten človek zomrieť.

Plus ďakujem Ti Pane Bože, že mám šťastnú povahu. Ja som adrenalínový, dobrodružný typ. Som zvedavý blíženec, ktorý ide tvrdo do vecí, čo iní by si povedali, že: „Čo jej šibe?“.“

Chcete vedieť ako rozprávanie Katky Brychtovej pokračuje?

POZRITE SI CELÉ VIDEO TU:

NOVINKA – Úspešní u Winsona

Štartujeme!

Sledujte druhú časť novej inšpiratívnej nálože s úspešnými.

Každý týždeň nové diely! Zadajte svoj e-mail a po zverejnení každej novej časti vám dáme vedieť medzi prvými: