Zlý Zajo: Prostredníctvom mojej tvorby na YouTube pomáham ľuďom (Rozhovor)

Byť úspešný? Byť úspešný znamená, vedieť sa postarať o rodinu. To je asi úplný základ. Človek je vtedy úspešný. Môžeš robiť za pásom, môžeš robiť hocičo, pokiaľ sa postaráš o rodinu, tak si úspešný. Tak to vnímam ja.

Dnešný hosť v relácii sa presadil vo YouTube svete. Je známy svojou iróniou, drzosťou… Nedáva si servítku pred ústa. A čo prezradil v rozhovore? Nech sa páči:

YouTube život? Ono je to tak, ako keď kedysi fungovali ešte úplne najviac filmy, televízie a tak ďalej, čiže Youtube neexistoval. Tak každý človek chce byť známy, každý človek chce byť slávny, každý človek chce proste robiť to, čo ho baví a mať z toho peniažky a tak ďalej. Kedysi to tak ľudia vnímali s televíziou a ich snom bolo stať sa moderátorom .Čiže bolo ich snom napríklad byť v televízii, ale oni vlastne nemali sen byť napríklad moderátor alebo herec. Oni mali sen, aby ich ľudia spoznali a aby mohli robiť to, čo ich baví.

No a koho nebaví napríklad sedieť, rozprávať sa a brať za to peniaze? Mňa by to celkom bavilo, no zatiaľ som to nedokázal. Akože je z toho trošku peniažkov, ale nie je to nejaké enormné množstvo. Čiže preto možno, že tie deti to tak teraz vnímajú, pretože YouTube je taká ľahšia cesta, ako sa dostať k verejnej známosti, alebo k tej sláve v úvodzovkách. Je to taká úplne najľahšia cesta, pretože tam nemusíš ísť na žiadne talentové skúšky, nemusíš ísť na žiadne pohovory, nemusíš robiť žiadne hlasové, rečové testy, kamerové skúšky a tak ďalej. Proste zoberieš si telefón natočíš sa a buď to tých ľudí zaujme alebo nezaujme.

A myslím si, že podľa toho by sa mohli rozhodovať aj tie staré média, ktoré už pomaličky skapínajú, ako je televízia, že keď už niekoho chcú, tak nech si tam nezoberú  proste človeka, ktorý bol na 17 kamerových skúškach a vie nádherne rozprávať a aj tak to tých ľudí nebude baviť, ale nech si zoberú rovno človeka, ktorý je hotový a to je podľa mňa tá cesta.

Čiže vlastne na tom YouTube vzniká úplne nový formát prezentácie jedinečnosti nejakého jedinca, ktorý tam autenticky prispieva tým svojim vlastným štýlom a buď to tú komunitu zasiahne a zachytí alebo bohužiaľ nezachytí.

V princípe ich musí zasiahnuť, alebo osloviť svojou osobnosťou alebo tým, aký je, ako sa vyjadruje a aký má hlas predovšetkým, lebo to je…hlas a zvuk to je najviac. Akože môžeš mať video, ale pokiaľ tam nie je zvuk, tak je to o ničom. Ale na druhej strane môžeš mať iba zvuk a video ti k tomu netreba. Čiže ten zvuk je na tom….. To je trošku také divné, že aj keď je to YouTube, aj keď je to video, tak ten zvuk tam zohráva podľa mňa úplne najdôležitejšiu úlohu, lebo napríklad ja som 80% svojich videí mal takých, kde vôbec nie je mňa vidno, žiadne video nič, akože je tam len nejaká hra v pozadí a je tam iba môj hlas, nič iné.

Ja som sa presadil na YouTube reakčnými videami.

Reakčné videá. Riešiš nejakú tému a komentuješ ju. Čiže napríklad úplne najznámejšia je Modrá veľryba, kde som vlastne komentoval tú danú tému Modrá veľryba. Zberal som si k tomu informácie, tým, že ja som aj novinár, tak som si zberal informácie takým novinárskym štýlom, nie takým tým youtuberským, hej, že mám 17 pozrel som si Refresher a viem všetko, ale skôr takým novinárskym štýlom, že reálne som zavolal zopár ľuďom, overil som si informácie a tak ďalej, až tak som to publikoval.

A to asi zaujalo ľudí najviac, lebo vtedy vlastne prišlo najviac tých ľudí a potom ešte tie reakčné videá…boli tam také, že napríklad videl som nejaké vtipné video, napríklad o jednej slečne, ktorá sa volá Silvia a ona sa živí tým, že vyrába, neviem či to môžem povedať, ale tak snáď áno, že drevené dildá. Z dreva. Ona to pomenovala, že je to tešidielko a vysvetľovala ako opracuváva to drevo…a vieš aký to má tvar to tešidielko cca….a ona vysvetľovala, ako ona to obrusuje…

Ona povedala napríklad v jednej časti videa, napríklad pustil som 5 sekúnd z jej videa, kde ona hovorila o tom, že vezme si kus dreva a teraz to začne sekať a potom to obrusuje a potom to akože s pílkou reže a tak ďalej. A ja som to potom komentoval, že nechcem si predstaviť, čo si ona zase predstavuje pri tom, keď to akože seká do toho a nechcel by som byť jej frajerom zrovna a tak ďalej. A ľudí to bavilo. Bolo to také vtipné, zaujímavé.

Čo prezradil náš hosť ďalej v rozhovore? Kliknite na video a dozviete sa viac!

 

Štartujeme!

Sledujte tretiu časť novej inšpiratívnej nálože s úspešnými.

Každý týždeň nové diely! Zadajte svoj e-mail a po zverejnení každej novej časti vám dáme vedieť medzi prvými:


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here