Lukáš Dóza: mladý, talentovaný herec (Rozhovor)

Ja a stres? V podstate sa snažím nestresovať z ničoho. Keď sa aj niečo závažnejšie udeje, snažím sa stresu cielene vyhýbať a žiť pozitívne. Ľudom by viac pozitivizmu v živote naozaj nezaškodilo. Ak si pozitívny, veci ti idú hneď ľahšie…“

Strach…. to je jedna z takých tých vecí, ktorá posúva človeka ďalej, alebo ťa zabrzdí. Napríklad, keď ja mám strach, čoho sa ja najviac bojím, ale podľa mňa hovorím aj za viacerých hercov, že keď ti napríklad vypadne text. A to vtedy je u herca totálny prúser. Keď máš zrazu okno. Kto ho raz zažije, tak vie, že sa treba tohto báť.

Keď už sa to však stane – a to ma naučil jeden herec, môj kamarát, ktorý už bohužiaľ nie je medzi nami, pán Labuda. Jemu sa to raz stalo a mi poradil mi: „Najdôležitejšie je zachovať pokoj, lebo keď zrazu si v strese a teraz riešiš, čo rýchlo ide, nenaskočí ti to… Musíš úplne upokojiť, že kašleš na to, dáš si tú pauzu a nejako to naskočí…Chce to samozrejme tréning a cvik, ale väčšinou to riešim takto.

Ja osobne sa však v živote snažím vyhýbať stresujúcim, či nebezpečným. To podľa mňa každý prirodzene.

Ako by som charakterizoval úspech? Pre niekoho je úspech, že uvaril vajíčko – napríklad. Pre mňa je úspech to, že dopadne dobre predstavenie, alebo že niečo dobre urobím. Keďže som herec, tak napríklad keď niečo pekne zahrám a ľudia to ocenia, tak to je pre mňa malý úspech.

Čo sa týka obety v mojom živote… Nie som síce veľmi známa celebrita, ale musel som obetovať kus svojho súkromia. Ale bol to môj výber… To bolo tak, že od malička, som to vedel, že chcem pôsobiť ako herec.

Ako to začalo? Najskôr sme chodili, ako deti do ľudových súborov, na tanečné krúžky a tam sa objavovali režiséri, ktorí si potrebovali vybrať nejaké decká do predstavení. Tak my sme také komparzové postavy hrávali, ako deti sme chodili do STV nakrúcať. Nás to bavilo, lebo sme tam behali a robili zle. (Smiech.) A to išlo tak akosi prirodzene.

Potom, že na akú školu pôjdem na strednú? Ok tak pôjdem teda na konzervatórium, však už som hral predstavenia aj pred tým, tak som išiel na hereckú strednú školu, no a odtiaľ je už jediná cesta, teda nemusí byť jediná, ale tak prirodzene išla, že na vysokú školu hereckú som išiel. Čiže toto sa so mnou tlačí už od malička.

Môj veľký sen je to, že by som chcel natočiť nejaký dobrý, fajnový, kvalitný film.

Práve preto je dôležité na sebe makať v tom, že keď napríklad príde režisér, tak si všimne, že si dobrý a môže ťa zavolať na kasting, ktorý tiež musíš odmakať. Proste musí sa ti podariť, aby ten výsledok potom prišiel. Čiže to je také, že na tom sa dá pracovať jedine takto. Nie je to úplne o náhode. Ale o tvrdom makaní na sebe…

Čo viac odhalil tento mladý talentovaný spevák o svojom živote? Stačí kliknúť na video a dozviete sa viac….

 

Štartujeme!

Sledujte tretiu časť novej inšpiratívnej nálože s úspešnými.

Každý týždeň nové diely! Zadajte svoj e-mail a po zverejnení každej novej časti vám dáme vedieť medzi prvými:


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here