“Hanbil som sa za seba! Zrkadlu som sa oblúkom vyhýbal. A rovnako aj fotoaparátu. Bol som bez energie a chuti do života. Dnes je však všetko inak. Cítim sa skvele a rád sa s vami podelím o to, čomu za to vďačím…”


NEMAL SOM RÁD SVOJE TELO!


Tomáš dlhé roky nebol spokojný so svojou postavou. Bojoval totiž s nadváhou. Ako hovorí, doktori to pripisovali v jeho prípade hlavne nedostatku pohybu či zdravotným problémom so štítnou žľazou.

“Samozrejme uvedomoval som si, že najväčšiu zásluhu na tom som mal ja. Veľmi som obľuboval sladkosti. Všetky nápoje, ktoré som pil boli iba sladené vody a džúsy. Uvedomoval som si aj to, že som sa málo hýbal. Bol som proste lenivý.” Začína svoje rozprávanie Tomáš.

“Najprv som si hovoril no a čo…lenže postupne, ako sa na mňa kilá nabaľovali, začal som sa za svoju postavu naozaj hanbiť. Mal som pocit, že oproti svojim vyšportovaným spolužiakom vyzerám naozaj otrasne.”

Tomáš to nemal ľahké ani v kolektíve rovesníkov. Ako priberal, spolužiaci si ho začali v škole doberať. Niektorí sa mu dokonca otvorenie posmievali.

A tak si Tomáš po čase povedal, že má takého života dosť. Rozhodol sa za každú cenu schudnúť.

“Nechcel som svoje telo už schovávať za neforemným oblečením! A tak som začal skúšať rôzne diéty a zaručené lieky na chudnutie. Nič však nepomáhalo. Ak som aj niečo málo zhodil, zakrátko som si kilogramy nabalil naspäť. A ešte vo väčšom množstve…”


ZÁKON PRÍŤAŽLIVOSTI ZAFUNGOVAL!


tomáš

 

Poznáte zákon príťažlivosti? Hovorí, že keď niečo intenzívne začneme riešiť, myslieť na to a zameriavať na to svoju pozornosť, tak si to jednoducho do života pritiahneme.

Môže ísť o ľudí, situácie, informácie, veci. A tak zákon príťažlivosti nenechal na seba dlho čakať ani v Tomášovom prípade a ….

“V čase keď som sa síce rozhodol zmeniť svoju životosprávu, ale vôbec som nevedel odkiaľ začať, tak sme s otcom spoločne podnikali. Milujeme ten pocit, keď na sebe neustále pracujeme, a preto sme v tom čase vstúpili do Klubu Andyho Winsona. Verili sme, že sa posunieme vďaka tomu v našom podnikaní. No a tréning Telo Ako Dôkaz bol pre členov klubu súčasťou balíčka. Aj keď mi to najprv vôbec nedávalo zmysel. Ako mi môže toto pomôcť v podnikaní?”

Tomáš a jeho otec boli vtedy maximálne sústredení na rodinné podnikanie a na to, ako ho nakopnúť. Napokon sa Tomáš rozhodol a povedal si, že keď už ho v Klube má, tak si ho aj absolvuje.


CÍTIL SOM SA AKO “ALENKA V KRAJINE DIVOV”


“Na tréningu Telo Ako Dôkaz som sa spočiatku cítil ako Alenka v krajine divov. Spracovával som všetky tie informácie. Spočiatku som bol šokovaný. Prekvapený. Udivený. A nakoniec mi to všetko začalo dávať zmysel!”

“Mojim základným AHA momentom bolo to, že som začal chudnutie vnímať úplne iným spôsobom. Začal som si uvedomovať, že zmena životosprávy nemusí byť vôbec strašiakom alebo nejakou úmornou drinou. Naopak, že sa dá brať pozitívne. Ako hra!”

Tomášovi pomohli aj informácie o jedlách. Rozhodol sa spísať si ich zoznam a zoradiť do dvoch stĺpcov. Zdravé a nezdravé.

“Veľmi som sa čudoval, že niektoré potraviny, o ktorých som si myslel, že sú nezdravé, boli omnoho lepšie ako tie, ktoré som bežne jedával. Po príchode domov som si nasadil striktný režim. A to bol začiatok mojej obrovskej zmeny! Navyše k  zhadzovaniu nadbytočných kilogramov sa ku mne pridal aj otec. Aby bola naša motivácia ešte silnejšia, uzavreli sme takúto dohodu: kto prvý schudne 25kg, dostane nové firemné auto.” Smeje sa dnes Tomáš, ktorý mimochodom stávku vyhral. 🙂


STAL SOM SA INÝM ČLOVEKOM


“A potom to prišlo! Sladkosti, sladené vody, koláče, vyprážané jedlá…všetko dostalo jednoznačné STOP! S týmito potravinami som sa na pol roka úplne rozlúčil. A čuduj sa svete, ja som to skutočne aj dodržal a pol roka som si nedal ani len cukor do kávy! 🙂 Na oslavách sa všetci čudovali, prečo si nedám jeden zákusok, že však ten mi neuškodí…Práve ten mi uškodí, vravel som im.”

Tomáš bol neskutočne vytrvalý a nedal sa od svojej vytýčenej cesty odkloniť ani pod rúškom pochutenia si na kúsku čokolády alebo chrumkavých čipsoch. Aj vďaka tomu jeho sebavedomie naberalo na sile každým dňom.

“Ďalšia veľmi podstatná informácia pre mňa bola, že keď idem niekam na obed, nemusím všetko dojesť. Fíha, to mi nesedelo. Už od malička ma predsa učili, že musím vždy všetko zjesť. Že to nie je správne odkladať/vyhadzovať lebo… Práve toto mi veľmi pomohlo. Keď som sa nad tým zamyslel, zistil som, že som vlastne doteraz vždy zjedol omnoho viac ako som potreboval a chcel. Jednoducho kvôli programu z detstva, ktorý mi už bežal v hlave ako autopilot. Jednoducho, vidím na tanieri jedlo, tak jem, kým nie je tanier prázdny.“

tomáš

„Zo začiatku, keď som išiel na obed (chodievam na meníčka), objednal som si, zjedol polievku, dal kúsok druhého chodu a bol som najedený. A následne v rozpakoch: No…a teraz čo? Bolo mi ľúto vyhodiť takmer celú porciu obeda. Potom prišiel nápad. Nechal som si jedlo zabaliť so sebou a dojedol som ho na večeru. Ale na tom obede som už nezjedol ani kúsok!“

A malá, ale absolútne zásadná zmena. Tomáš začal piť iba čistú vodu, občas s citrónom. Maximálne raz za týždeň som si doprial jeden liter 100% džúsu. Ako drobnú maškrtu.

Už po pár dňoch sa začali dostavovať prvé výsledky. Nezaťažoval som si žalúdok, prestal som sa cítiť unavene, naopak, cítil som ako silniem. Moje telo mi začalo dávať jasné signály, že idem tou správnou cestou.”


Z GAUČA NA NOHY!


“Zmena môjho jedálnička však nebola jediná. Začal som sa aj hýbať. Až neskôr som si uvedomil, že pohyb sa pridružil celkom nenápadne a nenásilne. Presťahovali sme sa v tom čase z domu do bytovky, na tretie poschodie. A vybehnúť 5-6x denne na tretie poschodie a ešte pri tom doniesť nejaký nákup už vlastne môžeme nazvať pohybom. Minimálne oproti tomu, že predtým som nemal ani taký.“

“Postupne som si na tento režim zvykol, aj keď, povedzme si úprimne, často som mal nutkanie dať si aspoň jednu čokoládku. Ale moja motivácia a moje PREČO toto všetko robím, bola silnejšia, a tak som vždy odolal. Takto som to vydržal pol roka a za tento čas sa mi podarilo schudnúť neuveriteľných 25kg!” Hovorí dnes spokojný Tomáš.


KONEČNE SA CÍTIM SKVELE!


“ Ako čas bežal, nielen že som sa cítil omnoho lepšie a zdravšie ako predtým. Ľudia si začali všímať, že som chudol a musím povedať, že chvály na moju adresu som si naozaj užíval. Veď aj boli oprávnené! A bolo to všetko vďaka mne. 🙂  Najväčší prínos tréningu Telo Ako Dôkaz bol  pre mňa práve v tom, že sa ku mne konečne dostali tie správne informácie, detailné a ucelené. S konkrétnymi návodmi. Tu dostanete všetky potrebné informácie k zdravému životnému štýlu pokope a od odborníkov na slovo vzatých. A nemusíte sa trápiť vyhľadávaním na internete, kde si rôzne zdroje aj tak protirečia.”

schudol

 


TRAJA TOMÁŠOVI POMOCNÍCI


Aké uvedomenia teda pomohli Tomášovi na ceste za zdravším a kvalitnejším životom?

  1. Našiel som si svoj funkčný spôsob ako naplniť svoje predsavzatia a to pomocou zmenou stravovacích návykov. Spočiatku som si začal jedlá, ktoré jem zapisovať a vyhodnocovať. A samozrejme pripísal som si aj poznámku, ako som sa po nich cítil. Dnes už to robiť nemusím. Už viem, čo mi robí zle a čo dobre.

  1. Na tréningu Telo Ako Dôkaz som si naprogramoval svoju myseľ tak, aby ma v mojom cieli podporovala. Začal sa sám so sebou inak rozprávať, začal som si veriť a chudnutie už pre mňa nebolo strašiakom, ale zábavnou hrou. Získal som tu základ pre svoj víťazný prístup.

  1. Uvedomil si, že pohyb je energia. Stanovil som si svoje silné PREČO a podporil ho emóciami. To mi dopomohlo k tomu, aby som odolal pokušeniu v podobe sladkostí a nezdravých jedál. Aj vďaka tomu sa zo mňa stal cieľavedomejší a sebavedomejší človek.

    Tak, čo poviete na príbeh Tomáša? Dosiahol úžasné výsledky, však? Ako je to s vašou životosprávou? Viete, čo vášmu telu robí dobre a čo naopak zle?

 

PS1: Ak si myslíte, že tento článok môže inšpirovať aj vašich známych, podeľte sa oň zdieľaním a podporte ho lajkom.

PS2: Ak chcete Tomášovi niečo odkázať, urobte tak priamo do komentára pod týmto článkom. 🙂

 

S úctou k Vašej jedinečnosti

Andy Winson

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here