“Viem pekne maľovať. Mám talent na spev, tak si spievam pod sprchou. Som skvelý rečník a zabávač. So svojimi schopnosťami viem predať aj Eskimákovi chladničku. Rada organizujem kamarátom party. Pečiem koláče pre všetkých susedov a kamarátov, len tak lebo ma to baví.”

Poznáte aj Vy človeka, ktorý je v niečom talentovaný? Ktorý sa venuje tomu čo ho baví len ako občasnému koníčku? Ktorý neverí, že by sa mohol svojou záľubou živiť a zarábať reálne peniaze?

Aj Vás možno niečo v detstve bavilo, ale pod tlakom okolia ste sa na to vykašľali. Začali ste o sebe pochybovať. V hlave Vám mohli znieť monológy: ”Veď maliarov je kopa. A tí čo sa maľovaním živia, tak živoria. Nový Picasso zo mňa aj tak nebude.”

A tak ste zložili z očí “ružové okuliare” a radšej sa zmierili s tým, že budete sedieť v kancelárii alebo pracovať vo fabrike. Podotýkam: Aby ste pracovali a plnili sny niekomu inému. V konečnom dôsledku však v kútiku duše možno stále snívate o lepšom živote. Ten je však na druhej strane Vášho strachu a nečinnosti.

Ani ja som pred rokmi nevedel ako využiť svoje talenty a schopnosti. Bavilo ma rozprávať sa s ľuďmi. Robil som vo finančníctve. So zdravou výživou. S kozmetikou. Dokonca som trénoval vo fitnescentre.  Ale stále mi niečo chýbalo. Vedel som jedno. Rád rozprávam. Zároveň rád počúvam. A chcem pomáhať.

Vďaka tomuto uvedomeniu som začal hľadať spôsoby, ako sa svojou vášňou začnem živiť. Moja cesta k sebanájdeniu bola dlhá. Ale stála za to.

Aj preto som rád, že konečne vznikol projekt, ktorý Vám dokáže ukázať, ako sa posunúť oveľa rýchlejšie k reálnym výsledkom. Vďaka ktorému uchopíte svoje talenty za pačesy a môžete vykročiť v ústrety krajším zajtrajškom.

Pred tým si však pozrite zdarma živé vysielanie, kde budete počuť konkrétne informácie o tom, čoho sa dotýka dnešný svet technológií a internetu.

Aké by to bolo naučiť sa svoj talent predať a zúročiť? A pozor, nemusí to byť práve umelecký či športový talent. Môže ísť o Vašu schopnosť vyjednávať, predávať, či technické schopnosti.

A možno patríte do druhej skupiny ľudí. Možno vykonávate roky činnosť, v ktorej ste nadobudli skvelé skúsenosti. Aj keď Vás nejako extra nebaví. Máte však v nej super výsledky.  Ak máte znalosti, vzdelávate sa a napredujete, po čase sa v tejto oblasti stávate expertom.

A keď ste expertom, tak máte možnosť určovať trendy a ľudia sa na Vás obracajú sami. Za predpokladu, že im dáte o sebe správnym spôsobom vedieť.

Práve David Kirš je človekom, ktorý vytvoril program, vďaka ktorému dokážete dať o sebe vedieť ak máte nejakú znalosť či talent. Stačí sa prihlásiť zdarma na jeho živé vysielanie.

Ak už máte za sebou skúsenosti z nejakého odboru a máte isté výsledky, máte v rukách víťazné eso. Za predpokladu, že sa viete predať. Aj preto David vytvoril tento skvelý program, ktorý je určený práve pre tých, ktorí chcú vo svojich životoch napredovať. S jeho pomocou sa naučíte odprezentovať prostredníctvom internetu. Predáte Vašu znalosť. Váš talent. A ľudia Vám následne radi zaplatia.

andypalceky

Jedno je isté:  Ak sa spojí talent s dostatočným množstvom tréningu, z človeka sa stáva niekto absolútne výnimočný. Práve preto je tento proces dôležité podporiť.

Dali ste niekedy sami sebe otázku: “Ako svoj talent uplatním? Ako ho dokážem využiť? Ako predám svoju expertízu?”

Bohužiaľ, mnoho ľudí svoj talent nerozvíja. Prečo? Pretože pracujú v práci, ktorá ich nenapĺňa a robia ju len kvôli výplate. Pritom strácajú drahocenný čas, ktorý by vedeli využiť v napredovaní na sebe a na tom čo ich baví.

A možno patríte k ľuďom, ktorí robia niečo skvelo, ale nepríde Vám to ako možnosť na zárobok.

Ako jeden z mojich klientov. Bol pomerne úspešný v jednej oblasti, ale tá ho nebavila. Rozprávali sme sa o jeho vízii do budúcna. Nemal v tom však jasno. Povedal, že by chcel byť úspešný. Ale nevedel v čom by mal rásť a napredovať. Zisťoval som teda, čo mu za tých dvadsať rokov jeho doterajšej práce išlo najlepšie. V čom mal výsledky.

Povedal mi, že to bolo práve pýtanie si odporúčania od klientov. Že s týmto má reálnu skúsenosť, znalosť a výborné výsledky. Že toto vie robiť fakt dobre. A zrazu AHA moment!

Veď on môže ľudí školiť, ako to robil, keď má také výsledky! Tam si vlastne uvedomil, že naučiť sa predať tú znalosť, vedomosť, skúsenosť, ktorá je z minulosti, je pomerne jednoduché, aj keď ho to hneď nemusí baviť a napĺňať. Ale môže na tom zarobiť peniaze.

Zhrňme si to. Pre koho je program od Davida Kirša určený:

– Pre ľudí s driemajúcim talentom. Ktorí váhajú a nevedia ako ho využiť a speňažiť.

– Pre ľudí, ktorí majú za sebou výsledky a chcú sa posunúť ďalej, netušia však ako.

– Pre ľudí, ktorí sa chcú naozaj živiť tým, čo ich baví.

–  Pre ľudí, ktorí sú expertmi v tom čo robia a chcú to posúvať ďalej.

– Pre ľudí, ktorí chcú aby ich okolie samo vyhľadávalo. Aby oni nemuseli chodiť a hľadať si krvopotne klientov.
PS1: Aký je Váš talent? V akej činnosti máte skvelé výsledky? Čo Vás skutočne baví?

PS2: Ak poznáte niekoho, komu by Davidov program pomohol, dajte mu o tomto článku vedieť.

 

S úctou k Vašej jedinečnosti

Andy Winson

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here