„Po smrti môjho otca, na ktorého som bola veľmi naviazaná, som sa akosi zasekla. Môj život zrazu nemal zmysel. Bolo to aj kvôli nášmu spoločnému celoživotnému poslaniu – spoločenským tancom. Zostal vo mne pocit prázdnoty a vyhorenia,” začína svoje rozprávanie 54 ročná Katka.

Náročné to mala Katka aj so svojou dcérou Zuzkou. Pripadala jej mimoriadne svojská, neustále smutná, uzavretá a nahnevaná na celý svet. Komunikácia s ňou bola pre Katku neuveriteľne náročná.

Cítila, že nie je šťastná ani ona, ani jej dieťa. Túžila po zmene. Nevedela však, ako na to.

„Pred rokom som sa úplnou náhodou ocitla na tréningu Tajomstvo mysle bohatých. Nevedela som, čo od toho čakať. No práve tu sa naštartovala zmena v mojom živote. Čo ju spôsobilo? Veľký “aha-moment”, zistenie, čo mi bráni žiť život po akom túžim! Tu som odhalila limity, ktoré som nosila v hlave a bránili mi byť šťastnou,“ hovorí, dnes už s úsmevom, Katka.

V tom čase bola okrem iného necelé tri mesiace po operácii bedrového kĺbu. Na tréning doslova doskákala s barlou. Ledva chodila.

“Napriek môjmu fyzickému hendikepu som vtedy s odhodlaním a vierou išla do každej výzvy, ktorá na mňa na tréningu čakala. Okúsila som doslova pocit víťazstva samej nad sebou! Tlakom krčnej jamky som ohla roxorovú tyč! V tej chvíli som si uvedomila, že všetko je možné. Že len ja zodpovedám za to, aký život žijem a len ja ho môžem zmeniť,“ pokračuje Katka so slzami v očiach.

Keď prišla po tréningu domov, najbližšia rodina nechápala, kde vlastne bola a čo si tým dokazuje. Nepodporila ju ani dcéra Zuzka, v tom čase stále nešťastná existencia.

Jedno však postrehli všetci, hoci nechápali prečo je to tak. V Katkiných očiach videli znova iskru. Akoby úplne ožila!

„Rozhodla som sa zmeniť svoj život. Takto to jednoducho ďalej nešlo. Ťažilo ma mnoho vecí a blokov z minulosti. A viete čo? To uvedomenie, že JA SAMA som zodpovedná za svoj život, že hádzať vinu na okolie nemá žiadny zmysel, bolo to, čo ma neuveriteľne nakoplo. Zrazu som si uvedomila, že tak ako som si svoj život zariadila doteraz, si ho môžem teraz aj zmeniť,“ prehlásila vtedy pred dcérou Zuzkou.

Zuzka nechápala, čo sa s matkou stalo. Nevedela, že mama je už v zmýšľaní a v prístupoch inde, zatiaľ čo ona zotrváva v starých vzorcoch správania.

„Videla som, že sa moja dcéra umára a trápi. Cítila som, že jej chcem pomôcť. Rozhodla som sa KONAŤ. Vedela som však, že sama od seba na žiadny transformačný tréning nepôjde. A tak ho odo mňa dostala ako darček pod vianočný stromček. Vedela som, že vtedy ho neodmietne. To by si netrúfla,“ spomína s úsmevom Katka.

Pre seba a dcéru vtedy kúpila lístky na intenzívny trojdňový tréning – Objav svoju silu.

„Myslela som si, že mama to už trochu preháňa „s tým všetkým“. Nechápala som, načo do toho ťahá aj mňa. Ale povedala som si, že si aspoň urobím výlet do Trenčína. Že si vyvetrám hlavu. Veď nemám čo stratiť. Ak by to bola katastrofa, ujdem odtiaľ a pozriem si mesto,“ hovorí dnes dcéra Zuzka s úsmevom na tvári.

Práve toto miesto však Zuzke podľa vlastných slov zmenilo život. Už len pri vyslovení slov „Objav svoju silu“ pri tomto rozhovore vidno, že obe ženy premáhajú silné emócie. Držia sa za ruky a šťastie v ich očiach hovorí za všetko.

„Súčasťou tohto tréningu bolo aj čeliť svojim strachom. Prekonať limity, ktoré nám bránia v napredovaní. Priznám sa, že ja som mala problém ísť do toho všetkého naplno. Moja mama mi však vtedy ukázala, že sa to dá. Na vlastné oči som videla moju vlastnú mamu, ktorej vymenili bedrový kĺb, ako kráča po črepinách skla. Ako chodí po 600 stupňovej horiacej pahrebe,” pokračuje v rozprávaní Zuzka.

Zuzka na tomto tréningu vyplakala za tri dni viac sĺz šťastia ako za celé roky predtým.

“Tie silné vnútorné uvedomenia ma dostali. Keby som to nezažila na vlastnej koži, neverila by som, že je to možné. Veď keď som tam išla, myslela som si, že idem medzi bandu bláznov! Nakoniec som práve tu prišla na to, čo ma vzďaľuje od života po akom túžim. Celé to bolo neuveriteľné!“ spomína Zuzka a len ťažko ovláda slzy.

Mamina Katka si po zážitku s ohňom uvedomila, že všetko je možné. A to bez ohľadu na vek. Že nikdy nie je neskoro zariadiť si život podľa svojho. Keď zvládla žeravé uhlíky bez zranení, dokáže urobiť aj zmeny vo svojom živote. Pochopila, že musí ísť do akcie a urobiť to sama.

s andym obe upravena

“Po tomto spoločnom zážitku nabrali naše životy iný smer. Večery sme trávili dlhými, úprimnými rozhovormi. Otvárali si srdcia jedna pred druhou. Hovorili sme o tých silných pocitoch, ktoré sme ani nevedeli zadefinovať. Vedeli sme však, že sa cítime akosi inak. ŠŤASTNE. Bez ohľadu na to, čo sa okolo nás dialo, alebo akým výzvam či problémom sme mali ešte čeliť,” zhodnotia matka s dcérou svorne.

„Už som sa necítila ako stratená existencia. Zo dňa na deň som si začínala viac veriť. Prestala som sa nenávidieť, prestala som sa hnevať na seba a na celý svet. Naopak, postupne som sa začínala mať rada a moje komplexy sa strácali. Ten neustály pocit frustrácie zmizol. Trápili ma však ešte dve veci. S mojím priateľom Dušanom mi to neklapalo tak, ako som chcela a neverila som, že zvládnem dokončiť právo, ktoré som študovala,“ spomína Zuzka.

A tak sa Zuzka s maminou dohodli, že pôjdu aj na tréning Tajomstvo mysle bohatých, tentokrát v trojici aj s Dušanom. Brali to ako výstrel do tmy, ktorý možno vyjde.

Zuzka vedela, čo všetko je v Dušanovom vnútri. Po tréningu Objav svoju silu videla aj to, čo nevidel ani on sám. Z celého srdca si želala, aby ten prerod zažil aj on.

Aby frustrácie v jeho živote zmizli a aby ich nahradilo také šťastie, aké v sebe začala nosiť ona. A aby si ho takto spoločne niesli na ich ďalšej ceste životom.

„Bránil som sa zubami-nechtami dobrého pol roka. Nakoniec som tam šiel doslova z donútenia. Zuzka mi nedala pokoj, chcel som jej urobiť radosť,“ opisuje situáciu Dušan.

Ako hovorí jedno slovenské porekadlo, „prišiel na psa mráz“ 🙂

Dušan bol na tréningu postavený pred výzvu ohnúť so svojou partnerkou roxorovú tyč, a to tlakom krčnej jamky.

zuzka a dusan sami tyc_konecna

„Vďaka tréningu sa mi začali otvárať oči. Veď som predsa ohol roxorovú tyč! Svoj život som začal vnímať úplne inak. Pochopil som, že sa chcem pohnúť vo svojom živote ďalej a že pre to niečo musím aj urobiť,“ vraví usmiaty Dušan.

roxor 3ja sediaci

„Po ohnutí tyče som skončila v Duškovom náručí a plakala ako dieťa. Bolo to silné, zažiť niečo takéto s partnerom. Môžem prehlásiť, že tento okamih zmenil nielen môj život, ale aj náš vzťah. Ohli sme tlakom krku roxor, čo nás už môže v živote prekvapiť? Spolu zvládneme všetko,“ hovorí Zuzka so slzami v očiach.

A viete, ako dopadla Zuzkina škola práva?

Predtým ako prišla na tréning, chcela to vzdať. Po trénigu Objav svoju silu však napísala diplomovku za tri týždne. S hodnotením za „A“.

Všeobecne najťažší štátnicový predmet zvládol len jeden z troch študentov. Zuzka medzi nimi. A opať do dala za “A”.

“Bez Andyho tréningov by som nemala šancu. Vďaka nim som sa naučila ovládať samu seba a svoje emócie. Zvládla som to na jednotku,” uzatvára rozprávanie mladá žena, ktorá dnes žije svoje sny.
Je mi cťou, že táto rodina dnes žije spokojný život. Že sa spoločne smejú. Že dennodenne pracujú na svojich cieľoch a snoch a sú si pri ich dosahovaní oporou.

Skladám pred nimi pomyselný klobúk z hlavy. Dokázali to práve preto, že každý jeden z nich si uvedomil, na čom musí zapracovať. A čo je najdôležitejšie: PRIJALI ZA SVOJ ŽIVOT PLNÚ ZODPOVEDNOSŤ.

A aký bol ten úplne najväčší AHA moment tejto rodiny?

“Ak budete robiť to, čo doteraz, budete mať rovnaké výsledky, ako doteraz. Život sa nezmení len tak. Ak teda nežijete život po akom túžite, zmeňte to, čo robíte. Buďte k sebe úprimní. Uvedomte si, čo Vás v živote štve. Ja by som pred rokom spísala celý telefónny zoznam. Zároveň som však žila v presvedčení, že taký je život a inak to byť nemôže. Môže! A je to skvelé! Nikdy by som už nechcela žiť ako predtým, neustále zamračená, smutná a nahnevaná za XY vecí počnúc vzťahmi v rodine, cez moju povahu, vzhľad až po situáciu v krajine a vo svete. Dnes sme si istí, že investícia do Andyho transformačných tréningov je to najlepšie, čo sme mohli v živote urobiť. Verím, že pomôže aj ďalším. Nepremrhajte svoju jedinú šancu na život!” ukončuje svoje rozprávanie Zuzka.

zuz a rod_nov

A aj preto, aby mohlo byť takýchto príbehov so šťastným koncom viac (bude mi cťou byť toho súčasťou), som pre Vás pripravil špeciálne vianočné prekvapenie!

Pod vianočným stromčekom si už tento rok môžu Vaši najbližší nájsť špeciálny darčekový poukaz na niektorý z mojich tréningov.

Je to zároveň dar pre mňa, že budem mať možnosť spoznať Vás osobne a vidieť na vlastné oči Váš posun.

Teraz máte možnosť dať svojim blízkym to najvzácnejšie. Investíciu do seba.

Darček, ktorý ich život posunie na ďalší level. Zážitok, ktorý môže aj im zmeniť život.

Počas tréningov sa s Vami podelím o mnohoročné prepracované know-how ako objaviť svoju silu, ako sa stať majstrom pódií, ako zarobiť viac peňazí, alebo ako vhodne komunikovať v každej životnej situácii.

Možností je viac, nech sa páči, nahliadnite do špeciálnej, bohatej vianočnej ponuky.

 

PS: Ak sa Vám príbeh Katky a Zuzky páčil, podporte ho lajkom a zdieľaním. Potešia ma aj Vaše komentáre. 🙂

S úctou k Vašej jedinečnosti

Andy Winson

1 komentár

  1. Dámy, máte môj obdiv ! Jednak za veľký krok ku ktorému ste sa odhodlali a jednak za to, že ste s tým išli takto von, aby ste inšpirovali aj ostatných ľudí ! Nepoznám vás, ale posielam na diaľku veľké objatie a ĎAKUJEM za váš príbeh !

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here