Úspech, šťastie, bohatstvo. To sú oblasti, ktoré od nepamäti zaujímajú ľudí a hľadajú ten tajný recept, ako byť v týchto všetkých oblastiach šťastní, úspešní a aj bohatí.

A myslíte, že ten recept existuje? Ja si myslím, že existuje, avšak sú rôzne názory, ako v týchto oblastiach dosiahnuť práve ten svoj absolútny vrchol. Tak, ako na kopec sa dá dostať z rôznych strán, tak aj v týchto oblastiach môžeme uspieť z rôznych strán.

Je mi cťou priniesť vám osobnú výpoveď svetovej, globálnej, transformačnej líderky, ktorá je známa z filmu Secret, ako Feng Shui majster.

Čo je tým tajomstvom?

V prvom rade verím, že každý z nás má možnosť dosiahnuť úspech, šťastie a žiť v blahobyte. V prvom rade sa musíte sústrediť na to, čo dostanete vo svojom živote. No popritom, ako si niečo prajeme máme v hlave toľko výhovoriek: „Nie je možné, aby som bol úspešný, nie je možné, aby som bol šťastný a bohatý.“ Toho obmedzenia a tých výhovoriek sa musíme zbaviť.

Som si istá, že toto sú veci, ktoré sa naučíte u Andyho. Zmeniť svoj spôsob myslenia. To je veľmi dôležitá časť, pretože mnoho ľudí chce skutočne pritiahnuť všetky tieto úžasné veci do svojho života, no zastavujú v tom sami seba. Myslia si, že to nie je možné. Hovorím vám, skutočne to je možné pre každého a verím, že je to dokonca ľudské právo.

No samozrejme, ako prvé v to musíme veriť, tiež musíme mať správe myšlienky a pocity, no taktiež preto niečo začať robiť. Nepríde to k vám samo. Nemôžete o tom len snívať a očakávať, že to príde len tak. Takto to nefunguje, každý deň musíte podniknúť určité kroky smerom k vášmu úspechu a šťastiu. K tomu, aby ste boli bohatí a prosperovali.

Každý deň sa musíte riadiť istou stratégiou, alebo si plánovať svoje činnosti. No z mojej skúsenosti viem, že ani to nestačí. Vaše prostredie je dôležitým faktorom pri vašej ceste k úspechu, bohatstvu a šťastiu. Prostredie okolo vás zodpovedá za 33,3 percent toho, po čom túžite. Zamyslite sa nad ľuďmi, ktorí sú úspešní a bohatí. Nielen to, že sa obklopujú správnymi ľuďmi, ale hľadia na to, kde bývajú. Tiež sa pozerajú na to, čo ich obklopuje. Takže, ak sa práve teraz pozrieš na svoj domov alebo na svoju kanceláriu, rozhliadni sa a všimni si, čo visí na stene, čo stojí na stole a aké vidíš farby. Predstavuje to úspešnosť? Je to symbol šťastia a hojnosti?

Dobre si obzrite, čo všetko visí a stojí okolo teba. Uistite sa, že ak sa chcete stať úspešnými, predstavujte si, že by ste boli kráľom, kráľovnou alebo generálnym riaditeľom. Poprípade niekým, kto je veľmi úspešný. Žijú v domovoch, kde panuje poriadok. Žijú v domoch, ktoré sú organizované. V chaose sa úspech nedá dosiahnuť, je to nemožné. Úspech a chaos spolu nefungujú. Takže váš prvý krok musí byť vytvorenie poriadku okolo vás. Vzdajte sa vecí, ktoré vo vás vyvolávajú smútok, vecí, ktoré neprejavujú bohatstvo a úspech. Poviem vám nejaké príklady. Sú ľudia, ktorí majú okolo seba obrazy, ktoré zobrazujú smútok alebo nešťastie. Zbavte sa takýchto obrazov.

Ak chcete byť šťastní, neustále sa obklopujte fotografiami so svojimi priateľmi alebo rodinou. Rozumiete? Tým ukazujete šťastie, ktoré je okolo vás. Ak chcete mať nejaké obrazy znázorňujúce šťastie, tak sa uistite, že na tých obrazoch nie je niekto bezradný alebo niečo pokazené. Dokonca ani loď, ktorá pôsobí ako uviaznutá v prístave. Musí to byť jachta na otvorenom mori. Takže, dobre sa poobzerajte okolo seba. Dobre si obzrite jednotlivé veci. Je to tá myšlienka, ktorú chcem dosiahnuť? Toto je ten pocit, ktorý chcem vyvolať, keď tu žijem? Keď tu spím a pracujem? Ak má tá vec negatívny vplyv, dáva vášmu podvedomiu negatívne podnety. Pretože všetko okolo vás dáva podnety vášmu podvedomiu.

Takže pozrite sa na to a odstráňte všetko to nepotrebné. Taktiež môžete napríklad začať zbierať vaše úspechy a ocenenia. Zaveste ich na stenu spolu s vašimi dosiahnutými certifikátmi. Som si istá, že nejaké certifikáty už máte z Andyho skvelej školy. Zaveste ich niekde vo vašom prostredí. Dajte tak najavo, že ste hrdí na to, čo ste už dosiahli. Neodkladajte tieto veci bokom. Buďte si istí, že vaše okolie predstavuje úspech, šťastie a bohatstvo. Poradím vám nejaké farby, pre úspech je najideálnejšia farba modrá. Všetky odtiene modrej sú skutočne silné.

Pre bohatstvo a hojnosť je farba zlatá a strieborná. Obklopte sa zlatými a striebornými farbami. A ak by som chcela vyvolať pocit šťastia a lásky, určite by som si vybrala ružové farby, hlavne v spálni. No ak chcete dosiahnuť šťastie v rodine, určite si vyberte oranžovú a broskyňovú, napríklad vankúše alebo sviečky. Dodáva vám to viac radosti. Toto sú drobnosti, ktoré môžete spraviť, a ktoré majú vysoký účinok. Pretože tak, ako som už povedala, vaše prostredie je ako trojrozmerná nástenka. Skutočne je to veľmi dôležité.

Andy to práve zisťuje, aké dôležité to je a ako veľmi mu to môže pomôcť. Teším sa na to, čo spravíte práve vy so svojím prostredím a aký to bude mať na vás účinok. Pretože všetci bohatí, úspešní a šťastní ľudia, ktorých som v živote stretla využívajú svoje prostredie na podporu svojich snov.

Za posledných 20 rokov som pracovala s mnohými miliardármi a milionármi. No taktiež aj s približne 20 kandidátmi a držiteľmi Oscarov. Taktiež s mnohými rockovými hviezdami. Poviem vám zopár mien, pracovala som s dvomi členmi skupiny Rolling Stones, so skupinou Eurythmics a s rodinami Roya Orbinsona a Paula Anku. Taktiež pracujem s najlepšími ľuďmi v Hollywoode, jedno z najväčších mien je Steven Spielberg. Pracovala som na jeho domoch a kanceláriách. Mám s ním jeden zaujímavý príbeh, ako už viete, Steven je Oscarový režisér a producent. Raz na ceste do jeho kancelárie som si uvedomila, čo všetko robí dobre. Všade naokolo má obrázky zo svojich filmov. Napríklad fotky kde je so žralokom z Čeľustí, fotku z filmu E.T., a tiež fotky s Transformermi.

Všetky tieto fotky mali veľmi silné feng shui. No spýtala som sa ho: „Steve, kde máš všetkých Oscarov?“ Mal troch a nikde ich nebolo vidieť. O niečo neskôr som šla do jeho spálne. Jeho žena bola vtedy s ním, takže som tam s ním nebola sama. Tam boli jeho tri Oscary. A tak som mu povedala: „Steve, ty predsa nepracuješ zo svojej spálne ale zo svojej kancelárie. “ Zobrala som ich a dala som ich do jeho úspešného smeru. Ak chcete zistiť svoj úspešný smer, stačí použiť aplikáciu Marie Diamond. V aplikácii Marie Diamond stačí zadať svoj dátum narodenia, a tým zistíte svoj úspešný smer. Jeho úspešný smer je severozápad a tak som jeho Oscarov dala na severozápad jeho kancelárie. Na to mi on povedal: „Ale ja sa rád na ne pozerám, keď ráno vstanem.“ „Áno, ale v spálni nepracuješ!“