Prekliaty september. Počasie je o ničom, prázdniny sa skončili, dni sa rýchlo skracujú, treba začať chodiť naplno do práce a dobiehať celoročné plány..kto má vlastne rád september?

 
 
 

Asi nikto. Mnoho ľudí už v auguste rozmýšľa, aký je vlastne september na nič mesiac. No keď sa tak človek nad tým zamyslí, tak máme dve možnosti.

Buď podľahneme tomu, čo prebieha v našej mysli, tým emóciám a negatívnym pocitom, ktoré sa nám spájajú s týmto mesiacom, alebo na druhej strane urobíme niečo iné.

Prvou možnosťou je, že začneme používať iné slová, začneme si klásť iné otázky a začneme rozmýšľať nad inými vecami v súvislosti so septembrom. Vďaka týmto možnostiam si môžeme september spríjemniť.

Alebo máme druhú možnosť, a tou  je, že zmeníme prostredie. Prostredie počas celého septembra. Tak, ako som sa to v tomto roku rozhodol urobiť aj ja. Rozhodol som sa, že na šesť týždňov pôjdem tam, kde je v septembri teplo, kde sa dá celý mesiac kúpať a kde je nádherné prostredie.

Nehovorím Vám to preto, že by som sa chcel chváliť, no hovorím to preto, aby som Vás inšpiroval z pohľadu možností. A preto mám dnes pre Vás jednu zásadnú otázku. Chcem, aby ste sa na chvíľu zastavili a položili si ju.

„Ako sa aj ja môžem už o 24, 36 alebo dokonca už o 12 mesiacov zobrať niekde na štyri či šesť týždňov kedykoľvek v roku a stráviť čas tam, kde sa mi páči?“

Podráždila Vás tá otázka? Pretože, mohli vzniknúť také dve základné odpovede. Prvou bolo niečo v duchu „to sa nedá, ja si to nemôžem dovoliť, ja na to nemám čas, u mňa nie je šanca, ja mám rodinu“…a to sú výhovorky. Alebo potom bola druhá alternatíva, že mám v mysli napadla možnosť ako by som to mohol zrealizovať, ako by sa to dalo? Možno teraz ani neviete ako, možno to neviete uchopiť, ale už ste sa začali pozerať na tú situáciu, na ten problém, na tú príležitosť z iného uhlu pohľadu. A to je to, k čomu som Vás chcel vyzvať. Možno dokonca máte aj peniaze, možno ste podnikateľ, ale nemáte čas a poviete si, “no ale ja nemôžem na šesť týždňov odísť z mojej firmy, pretože by to asi neprežila.” Práve preto Vás chcem inšpirovať touto otázkou – ak si ju položíte, môžete to dokázať aj vy o 12, 24 alebo 36 mesiacov.

No a keďže september nezmeníme, keďže september je tu, tak si ho môžete spríjemniť práve tým, aké otázky si budete klásť a čo sa Vám na septembri páči. A keď nič nenájdete (tak sa Vám nechce hľadať), tak sa tešte aspoň na jesenné vinobranie. Dovtedy sa majte nádherne a užívajte si život, ako viete.

 

9 KOMENTÁRE

 1. Ahoj Andy,
  to co jsi nám naznačil resp. nad čím jsi nás inspiroval přemýšlet je velká pobídka…
  v Čechách říkáme “ chytrému napověz, hloupého kopni“ toto je skvělá nápověda a věřím, že ti, co s tebou souzní a které inspiruješ jsou ti chytří a vědí, že když se opravdu chce, tak vše jde, dá se zařídit……, úhel pohledu je vždy na každém z nás….

  Měj se fajn a užívej si tepla, slunce, moře a krásného prostředí….

  Iva

 2. Zdravím tiež z Kanárskych ostrovov, kde po pernom lete konečne 2 týždne obnovujeme sily. Inšpirujúce a motivujúce sú Vaše knihy aj webináre čo sledujem celý tento rok.
  Srdečne zdravím všetkých spolupútnikov týmto zaujímavým pre mňa novým svetom.

 3. September je môj najobľúbenejší mesiac. Vždy znamenal nové začiatky. Otvorené dvere do nových svetov a možností. Ako malé dieťa som sa tešila ešte aj na darčeky, pretože v septembri oslavujem meniny aj narodeniny 🙂

 4. Asi mám trochu jiné myšlenky, protože se snažím cítit vždy a všude dobře. Aspoň trošičku si život zpříjemňovat tam kde právě jsem. Například je doba, jak se tu uvádělo, u nás na Moravě – doba burčáku, což ohromný lék (pokud ho máte od skutečného vinaře, ze spolehlivého zdroje, nikoliv patáka prodávané na ulicích). Je to někdy těžké, ale dá se to učit. Příklad: dneska je plačtivá neděle: přišel kamarád na návštěvu, udělala jsem dobrý oběd, kafíčko, zapálila svíčku, dala cigárko (kouřím ráda a s chutí, ať si o tom myslí kdo chce, co chce) a těším se na webinář Tomáše Lukavce… venku za oknem prší, ale je teplo… to už je dohromady tolik radosti, september neseptember. A jestli můžu někam odjet? Ano, už jsem to několikrát udělala i bez peněz, jazykového vybavení, za prací, kterou jsem právě moc neovládala atd. Samozřejmě to byla tvrdá škola a zkušenost, ale ty hory krásné, jídlo báječné a spousta zkušeností. I na „prekliaty september“ se dá dívat z různých úhlů. A to nejsem právě notorický optimista, ale i snaha se cení 🙂 ))))))))))))))))))))))

 5. Ja musím vodiť decko do školy, budeš ho za mňa vodiť Ty???
  Je to výhovorka, alebo holá skutočnosť???
  Mám sa rozviesť a užívať si život po svojom???

  Hugo

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here