Stalo sa už aj Vám, že ste stretli energetického upíra? Kto to je? Možno teraz premýšľate a vôbec netušíte či ste niekedy mali tú česť. “Ako sa vlastne taký upír prejavuje? Spoznám ho hneď? Majú takýto upíri niečo spoločné?”

Áno, majú. Pri alebo po stretnutí s nimi sa cítite ako “vyžmýkaný, vyflusnutý citrón”. Akoby z Vás vycucali všetku energiu. Ste podráždení, nevýkonní, ťažko sa sústredíte. Celkovo Vás prepadne pocit rozladenosti.

Energetickí upíri alebo toxickí ľudia sú zákeráci a psychickí manipulátori. Majú akési potešenie a vnútorné uspokojenie z toho, že ostatných vyvedú z rovnováhy. Že ich rozladia, nahnevajú, zastrašia alebo rozľútostia. Spôsobujú napätie, chaos a stres.

Niektorí to robia nevedome. Ako akýsi naučený vzorec správania. Sú však aj takí, ktorí sa takto správajú zámerne. Podľa hesla “čím horšie, tým lepšie”.

Ak sa chcete vyhnúť kope zbytočných problémov a znechuteniu, je dôležité, aby ste ich vedeli rozoznávať a mohli s nimi “zatočiť”. Neustále zdôrazňujem, že ste priemerom 5 ľudí, s ktorými trávite najviac času. Od energetického upíra je teda najlepšie utekať kade ľahšie.

Inak Vás začne sťahovať dolu. A nie je vylúčené, že sa časom staneme rovnaký. Že Vás nakazí ako upír vo filmovej ságe Twilight. Síce Vám nezahryzne do krku a nevycicia z Vás krv, ale vezme Vám životodarnú energiu. V podstate je to podobné. 🙂

Avšak pozor!

Ak ste si teraz povedali, že odoberači energie sú teda ľudia, ktorí Vám budú na prvý pohľad nesympatickí, môže ísť iba o falošný “Haló efekt”. Venoval som sa mu nedávno v tomto blogu. Je potrebné naučiť sa rozoznávať ľudí, ktorí sú nesympatickí či otravní od ľudí, ktorí sú naozaj toxickí a pre naše blaho doslova nebezpeční.

Ak sa nevyhnete týmto bodom, zostane to tak navždy!

Najčastejšie typy upírov


 Ohovárač/ klebetnica


Zdá sa, že najväčšou zábavou pre niektorých ľudí je klebetiť o životoch iných. Najradšej o ich neúspechoch, prešľapoch a zakopnutiach. Niekedy sa to môže zdať zábavné. Po čase však zistíte, že je to únavné a ubližujete tým nielen iným, ale aj sebe.

Obklopte sa ľuďmi, s ktorými možno debatovať o inšpiratívnych myšlienkach, názoroch. Držte sa čo najďalej od ľudí, ktorých jedinou témou sú iní ľudia. Poznáte ten citát, že kto rieši neustále život niekoho iného, pravdepodobne nemá usporiadaný ten svoj vlastný? 🙂


Chronický sťažovateľ a obeť


Stretli ste sa niekedy s človekom, ktorý sa neustále sťažoval? Ak ste mu aj na jeho sťažnosť povedali pozitívny argument a chceli zmeniť jeho uhol pohľadu, nepomohlo. Našiel si radšej inú, strašne silno pesimistickú vec, ktorú Vám začal kvetnato opisovať.

V konečnom dôsledku takýto človek nemá záujem veci vyriešiť. Chce byť ľutovaný a chce, aby ste mu dali za pravdu, že je chudák a  všetko v jeho živote je na… a lepšie by bolo, keby do Zeme narazil meteorit a ukončil toto jeho pozemské nešťastie. Pritom chce naozaj len pútať na seba pozornosť.

Rada: Ak je to možné, vyhýbajte sa takýmto ľuďom. Ak by ste s nimi aj išli do debaty, bude Vás to stáť kopec energie a aj tak nevyhráte. Radšej nohy na plecia a preč z kratšej cesty. 🙂


Samoľúbec


Poznáte túto pesničku z rozprávky Mrázik?

Ivan v nej spieva: ”Keď sa vidím v zrkadle, som so sebou spokojný, nevyzerám veru zle, u žien vyhrám bez vojny.”

Zdravé sebavedomie je veľmi dôležité u každého človeka. No u Ivana v rozprávke, prerastá prehnané sebavedomie do samoľúbosti.

Takýto ľudia nie sú iba v rozprávkach. Sú aj medzi nami a skutočne sa zaujímajú len o seba. Majú “na háku” skutočné vytváranie vzťahov či pekné spoločné zážitky, v ktorých by neboli “Number 1”. Ľudí používajú ako prostriedok na dosiahnutie svojich cieľov. Všetko sa točí okolo nich a čoskoro sa s nimi budete cítiť osamelo a bezvýznamne.

Rada: Týchto ľudí nebýva ťažké prekuknúť, väčšina rozhovorov s nimi sa točí len okolo nich. Ak Vám aj náhodou dajú slovo, je to pravdepodobne preto, aby zistili, ako im môžete byť užitoční. Čo pre nich môžete spraviť, zariadiť, ako cez Vás získajú nejakú výhodu, atď. Ak na to neskočíte, rýchlo o Vás stratia záujem.


Manipulátor


S takýmito typmi osobností sa môžete stretnúť nielen v partnerskom vzťahu, ale aj v práci. Manipulátori bývajú tvrdším orieškom, pretože sa často tvária ako Vaši najlepší priatelia, ktorí Vám chcú naozaj len dobre.

Ich konanie však máva skryté motívy a často sa Vás len snažia dostať tam, kam chcú oni. Ak sa im s niečím zveríte, skôr či neskôr to použijú proti Vám. Žiadajú mnoho, ale dávajú veľmi málo. Ich cieľom je dokázať si, že nad Vami vždy zvíťazia.

Rada: Stanovte si hranice. Ak s takýmto človekom musíte byť v kontakte, ukážte mu, že ste si vedomí svojich kvalít a nie ste malé dieťa, po ktorom sa bude voziť. Za každej situácie sa snažte pôsobiť pokojne. Nezvyšujte zbytočne hlas, upíra to ešte viac nabudí a bude cucať a cucať. Buďte usmiaty diplomat a nebojte sa povedať nie.


Arogantný nafúkanec


Každého človeka vie hneď rýchlo posúdiť a odsúdiť. Na každého sa díva zvrchu a má sklon ľudí zosmiešňovať. Arogancia je len falošná zásterka veľmi nízkeho sebavedomia. Takýto človek berie všetko ako osobnú výzvu. Je veľmi ťažké s ním spolupracovať, pretože si stále niečo dokazuje a je v opozícii už zo zásady.

Je to práve pre spomínané nízke sebavedomie. Práve takýto ľudia bývajú neskutočne zakomplexovaní a svoje nedocenenie schovávajú za nafúkanú aroganciu.

 

Ako sa teda pred energetickými upírmi chrániť?

Halloween. Sexy vampire woman lips with blood

Energetický upír je ako kliešť. Ak sa raz zahryzne, bude cucať a cucať. Dôležité preto je, aby ste vedeli upírov rozoznať a následne sa takýmto ľuďom vyhýbali.

Ak ich máte denne na očiach v práci a nedá sa to, Vašim najsilnejším mečom v boji proti nim bude VNÚTORNÁ HARMÓNIA. Ak dokážete toxické správania rozoznať, bude pre Vás oveľa jednoduchšie ho predvídať a obrniť sa voči nemu.

Energetickí upíri spôsobujú najmä emocionálny chaos, sú iracionálni, preto najpevnejším obranným valom je Vaša RACIONALITA A POKOJ. Reagujte len na fakty. To dokáže upíra dostať do kolien, vezme nohy na plecia a pôjde hľadať radšej inú obeť.

Ak ste nútení komunikovať s takýmto človekom, predstavte si, že všetko čo hovorí Vám ide jedným uchom dnu a druhým vzápätí hneď von. Predstavte si, že ste obalení v ochrannej atmosfére a toxické reči upíra okolo Vás prelietajú. Bez toho, aby sa na Vás napojil a vycucal Vás.

Opakovanie je matkou múdrosti: Neskočte im na ich hru, odpojte sa. Ak sa dá, nohy na plecia. Vytvorte si ochrannú bariéru – jedným uchom dnu a druhým von. Najpodstatnejšia je Vaša vnútorná harmónia a pokoj.

 

PS1: Stretli ste sa niekedy s energetickým upírom? Kde? Aké sú Vaše skúsenosti?

PS2: Ak Vás téma zaujala, podeľte sa o článok aj Vašimi známymi a podporte ho lajkom.

S úctou k Vašej jedinečnosti

Andy Winson

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here