Viete, aké sú hlavné dôvody, prečo ľudia v živote nedosiahnu to, po čom túžia? Konkrétne nevedia, čo chcú.

Na to, aby sme dokázali dosiahnuť svoj cieľ, musíme ho najskôr charakterizovať, opísať, konkretizovať, precítiť. Pretože, ak nepoznáte svoj cieľ a dokonca nemáte s ním spojenú silnú emóciu túžby, tak sa nemôžete k nemu dostať. Lebo pri prvej prekážke to vzdáte.

Život je ako navigácia. Potrebuje zadať cieľ. Ak ho nezadáte, tak sa buď z miesta ani nepohnete, alebo vás bude prevádzať kade tade a prídete tam, kde ste ani nechceli byť.

Predstavte si, keby ste vedeli, že sa nedá neuspieť, do čoho by ste sa pustili? Ak by ste si boli celkom istí úspechom, čo by ste spravili, akej činnosti by ste sa venovali? Čo by ste robili?

Každý z nás má určitú predstavu o veciach, ktoré si želá. Niektoré predstavy sú neurčité, ako napr. viac lásky, viac peňazí, viac času na radosť zo života. Ak sa však chceme povzbudiť k dosiahnutiu správneho výsledku, naše ciele musia mať konkrétnejšiu podobu.

Vedomie toho, čo chcete, je základom toho, čo dostanete. 

Skôr, než sa niečo uskutoční vo vonkajšom svete, musí k tomu dôjsť vo vašom vnútornom svete. Akonáhle si vytvoríte jasnú vnútornú predstavu svojich želaní a cieľov, začnú sa diať úžasné veci. Vaša myseľ a telo budú naprogramované smerom k dosiahnutiu cieľa. Ak chcete prekonať svoje súčasné hranice, musíte ich najskôr prekonať v mysli.

Položte si 4 základné otázky:

  1. Čo chcem?
  2. Prečo to chcem dosiahnuť?
  3. Ako to chcem dosiahnuť?
  4. Čo všetko stratím, keď to nedosiahnem?

Pričom každej tejto otázke venujte naozaj niekoľko minút a oddelene. Zoberte si pero a papier a zapíšte si všetky vaše nápady, myšlienky a fakty, ktoré vám v danom momente napadnú. Akonáhle to uvidíte na papieri, začnete jasne vidieť nielen svoj cieľ, ale aj cestu k nemu.

Pokúste sa tvorbu vášho cieľa precítiť. 

Predstavte si, ako by ste sa cítili, keby ste ten cieľ už dosiahli. Kde by ste vtedy boli? Ako by ste vyzerali?  Komu by ste tým ešte urobili radosť?  Ako by sa vám dýchalo? Aké by ste cítili vône?  Kto by tam bol ešte okrem vás?…

Tým, že svoj cieľ takýmto spôsobom prežijete a vcítite sa doň, sa zároveň namotivujete k tomu, aby ste ho dosiahli. Pretože už budete mať informáciu o tom, ako vyzerá a chutí. Budete vedieť, čo vlastne chcete a žiadna prekážka vás už nezastaví.

Už máte pero a papier?

 

S úctou k Vašej jedinečnosti

Andy Winson

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here