Spomínam si na zážitok z jedného zo seminárov Objav svoju silu, ktorý som viedol.

Jedna z účastníčok mala svoje veľké želanie. Chcela prestať fajčiť.

Nevedela ako a ani či to dokáže.
Pokúšala sa s tým skoncovať už viackrát, ale vždy bolo nejaké ale…

 

Viem, že počas dvoch dní seminára si nezapálila ani jednu cigaretu. Samozrejme, že to nebolo len tak samé od seba. Celým spúšťačom bolo cvičenie, ktoré zažila hneď prvý deň seminára. Postupne sa tých cvičení pridalo viac a výsledok bol úžasný. Jej sen sa stal realitou. Už si viac cigaretu nezapálila. A to sú už 2 roky.

Aj zlozvyky sú len návyky, ktoré sme sa naučili. Sú to určité programy a presné stratégie, ktoré sme si vypestovali a tie riadia naše životy s maximálnou presnosťou. Buď sú pre nás prínosom, alebo práve naopak – sťažujú naše životy.

Keď som pred 17 rokmi prvýkrát začal bližšie študovať systémy fungovania človeka z pohľadu modernej psychológie, jednou z prvých vecí, ktorú som sa naučil, bolo, že všetko sa začína aj končí v našej hlave.
Moja učiteľka Rosa Rivas z Mexika ma naučila, že každý psychický problém, ako aj bežné problémy v živote sa neobjavili samé od seba. Do našej hlavy a do nášho tela sa naprogramovali.
Samozrejme, že pre nás nevedome a nechcene. Dostali sme ich ako darček bez návodu. Dostali sme programy našich rodičov, najbližších, kamarátov, učiteľov,  prostredia, v ktorom sme vyrastali. 

A čo teraz s nimi, keď už sú našou súčasťou a nie všetky nám pomáhajú?

Treba zistiť, v akých situáciách sú pre nás prospešné a v akých nie. Taktiež jednou z možností je ich preprogramovať. Zjednodušene povedané, je to, ako keď na magnetofónovú pásku nahráte nový obsah. 

Toto však nestačí povedať a podložiť len logickým argumentom.

Keby to stačilo, tak by si fajčiar po prečítaní nápisu na krabičke cigariet už nezapálil. Na to aby prestal, musí zažiť niečo silné. Emocionálne.

Intenzívny dvojdňový seminár „Objav svoju silu – Návod na človeka“  znamená pre mnohých ľudí nový začiatok ďalšej etapy života. Avšak už s návodom. 

Dovolím si citovať slová dvoch účastníčok seminára.

„Seminár bol vynikajúci, pozitívny, jedinečný. Ponúkol mi zážitky, ktoré som doposiaľ ešte neprežila. Dodal mi silu, energiu, pozitívum a vedomie, že keď si stanovím jasné ciele, tak všetko dokážem.“  Beata Tóthová. 

„Po záverečnom zhrnutí som si uvedomila, akú skoncentrovanú duševnú výživu som si vychutnala, z ktorej budem odteraz žiť“. Eva Kiraly.
 

Chcete aj vy zmeniť svoj život?

www.objavsvojusilu.sk

S úctou k Vašej jedinečnosti
Andy Winson

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here