“Nesnívaj svoj život, ale ži svoje sny.” Paralee Dawson-Hayward    

Kráčam ulicami rodného mesta. Usmievam sa. Cítim sa plný energie a sily. Mám chuť vzlietnuť. Dva bloky od môjho domu stretnem starého známeho.

Je zachmúrený a znechutene sa ma pýta: “Nazdar Andy. Čo si taký šťastný? Si nebodaj vyhral v lotérii milión?”

Vôbec som sa nad svojou odpoveďou nezamýšľal a vyletelo zo mňa: ”Vieš čo, Marek…Nemám na to nejaký špeciálny dôvod. Jednoducho som šťastný. Je to totiž vec ROZHODNUTIA byť šťastný”.

Marek zakrútil hlavou, hodil nado mnou rukou a pokračoval vo svojej ceste ďalej. Ešte mi ale stihol zakričať : “Ty fakt nie si normálny. Čudák!”

Stalo sa aj Vám niečo podobné? To, že Vás ľudia vnímajú, ako “iný živočíšny druh” ešte neznamená, že ste chybný. V dnešnej dobe sa šťastie akosi nenosí. Niekedy mám pocit, že človek je “IN”, čím viac je v depke…

Pozrime sa na to však opačne.

Predstavte si, aké by to bolo rozprestrieť krídla a letieť za svojimi snami…
Čo tak dať STOPKU obmedzeniam, ktoré nosíme v  hlavách?

Je rozdiel život žiť, či ho len sucho prežívať. Šťastie totiž začína už len tým rozhodnutím, že človek šťastný bude.

V nasledujúcich riadkoch Vám preto predostriem 3 jednoduché princípy, vďaka ktorým to šťastie vo svojich životoch udržíte pri živote. Spokojní a úspešní ľudia ich majú v sebe hlboko zakorenené. Veria im. Riadia sa nimi. A oni im “na oplátku” pomáhajú prechádzať životom ľahšie.

Aj keď občas narazia na prekážku, vďaka nim sa vedia otriasť a ísť ďalej.

Teraz je rad na Vás. Zžite sa s nimi. Mne sa osvedčili a verím, že pomôžu skvalitniť život aj Vám. Dosahujte aj vďaka nim vysnené méty.


1.Nesťažujte sa


Máte vo svojom okolí ľudí, ktorí sa neustále sťažujú? Na počasie. Na politikov. Na svoje zdravie. Na lenivého manžela/ku.

Jedno je isté: “Kam ide pozornosť, tam ide energia.” Chronickí sťažovatelia si neuvedomujú, že neustála nespokojnosť ich vlastne oberá o životnú silu.

Naopak. Ľudia, ktorí vždy nájdu aj v niečom negatívnom aspoň štipku pozitívneho, sú víťazi. Poznáte to porekadlo: “Všetko zlé je na niečo dobré?” Úspešní a šťastní ľudia si nesťažujú. Situáciu v kľude rozanalyzujú. A to aj keď je poriadne komplikovaná a zapeklitá.

Zvolia si k nej konštruktívny postoj. Vedia totiž, že dôležitý je práve uhol pohľadu. Následne pristúpia k tvorbe nápravy a riešia. Bez toho, aby predtým hodiny, či dni nadávali “prečo práve oni”. Sťažovanie im je cudzie. Aj tak by im nepomohlo…


2.Nevzdávajte sa


Businessman competition conceptŽivoty ľudí, ktorí sú úspešní a plávajú životom viac v pohode spája i to, že sa nikdy nevzdávajú. Aj keby traktory z neba padali. Aj keby prišli o všetko. Aj keby ich východisková pozícia bola na úplnom dne.

Práve úspešní ľudia to nemali v živote štýlom “med lízať”. Mnohí z nich mali kruté detstvo. Začínali na ulici, alebo v zúboženom zdravotnom stave. Ale každá rana sa raz pretaví v jazvu. A človek je silnejší. Len sám musí chcieť.

Úspešných a teraz už šťastných ľudí, ktorí boli totálne dole, spája prístup: “Aj keď som na dne. No a čo? Aspoň sa je od čoho poriadne odraziť a môžem opäť začať stúpať.”

Teraz ste si možno povedali, že to sa ľahko hovorí…

Ja viem, že to nie je ľahké. No nepomôžete si. Ak sa vzdáte, porážka je istá. No pokiaľ sa nevzdáte, vždy je šanca, že vyhráte.


3.Nepochybujte o sebe


Mnoho ľudí zbytočne o sebe pochybuje. Može to byť spôsobené prostredím, v ktorom vyrastali. Výchovou. Možno neboli podporovaní. Mohli byť cielene podceňovaní. Či už v práci, v škole, či partnerom.

Mám však pre Vás dobrú správu. Sebavedomie sa dá cielene meniť. Sú na to konkrétne spôsoby.

Na toto pamätajte: “Ak nevidíte seba ako víťaza, potom nemôžete podávať výkon ako víťaz.”

Každý raz padne na kolená. Skôr, či neskôr. Aj niektorí najbohatší ľudia sveta skrachovali. Prišli o všetko. To, čo považovali za isté, sa im zrútilo ako domček z karát. No keby o sebe pochybovali, tak by sa len dookola topili v bahne bezmocnosti.

Verte v seba. Uvedomte si, alebo hoci si aj napíšte na papier, v čom ste EXTRA a stavajte na tom.

Nikdy sa nevzdávajte a nepochybujte o sebe. Lebo to je začiatok konca.

 

Opakovanie matka múdrosti: Obklopte sa ľuďmi, ktorí Vás nesťahujú do priepasti priemeru.

Vyberajte starostlivo a uvážene, s kým trávite svoj voľný čas.

Načo sú Vám priatelia (typu ako Marek, ktorého som stretol na ulici), ktorí by Vás len sťahovali dolu?

Obklopte sa úspešnými a šťastnými. A budete takými aj Vy. Je mi cťou, že takých ľudí je najviac na “meter štvorcový” aj na mojom tréningu, ktorý sa koná len raz ročne Tajomstvo Mysle Bohatých.

Nezabudnite si občas aj zaspievať. Len tak, sami pre seba. Nevadí, že Vám to neladí. V sprche, či doma to robím bežne aj ja. Pre inšpiráciu napríklad aj TOTO:

PS1: Ako to bolo? Pomocníci pre šťastnejší život: Nesťažujte sa. Nevzdávajte sa. Nepochybujte o sebe.

PS2: Ak sa Vám článok páčil, dajte mu “LIKE” a dajte ho na vedomie aj svojim známym. Budem rád, ak im pomôže.
S úctou k Vašej jedinečnosti

Andy Winson

 

4 KOMENTÁRE

 1. Ahoj Andy, prajem krásný večer,
  presne tak: Nesťažovať sa! Nepochybovať o sebe! Nevzdávať sa!

  Ale na vlastne koži som niekoľkokrát pocítila , ako ti to poniektorý dajú pocítiť a vyžrať , keď sa na nič nesťažuješ aj napriek všetkému , čo som prežila a musela zvládnuť, že vraj primadona, velkomožná pani, čo na to povedať, myslím , že úsmev stačí.
  Verím tomu , že sa jedného dňa stretneme.

  Prajem úspešný mesiac .
  S pozdravom Jarmila

 2. Ahoj Andy, prajem krásný večer,
  presne tak: Nesťažovať sa! Nepochybovať o sebe! Nevzdávať sa!

  Ale na vlastne koži som niekoľkokrát pocítila , ako ti to poniektorý dajú pocítiť a vyžrať , keď sa na nič nesťažuješ aj napriek všetkému , čo som prežila a musela zvládnuť, že vraj primadona, velkomožná pani, čo na to povedať, myslím , že úsmev stačí.
  Verím tomu , že sa jedného dňa stretneme.

  Prajem úspešný mesiac .
  S pozdravom Jarmila

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here