Popri mojej praxi som stretol množstvo ľudí ovplyvnených rôznymi strachmi. Je to klasická rekcia na hroziace nebezpečenstvo. Je to ten moment, kedy vás niečo núti urobiť krok späť. Je to nával emócií a množstva otázok, na ktoré si odpovedáte jedinou otázkou: „Čo keď…?“

Zamýšľam sa, koľko ľudí týmto spôsobom prišlo o svoje malé, či veľké sny, o svoje ťažko premyslené a stanovené ciele. Moja myseľ ma núti skonštatovať (aspoň pre mňa určite) jednu veľkú a zásadnú vec.

Najväčší strach treba mať z významu, ktorý strachu prikladáme.

Totižto strach je to, čo obyčajne bráni ľuďom konať. A pritom je toľkokrát neopodstatnený. Často pri vás nemá čo robiť, a predsa tu je. A vďaka nemu prichádzame o príležitosti, na ktoré sme v živote čakali. Dalo by sa povedať, že to nie je fairplay. V skutočnosti každý strach je zrkadlom nášho vnútra a chýbajúcej istoty.

Všetko je len v našej mysli. Aj všetky strachy, ktoré máme. Sú to naše „programy“, ktoré sú do nás vštepované už od útleho detstva a každým dňom, mesiacom, či rokom sme si schopní pridávať ďalšie a ďalšie. Skvelou správou však je, že záleží len na nás, či tomu tak naozaj bude navždy.

Tajomstvom výhry nad strachom je totiž zistenie, že nemusíte uveriť vašej mysli. 

V niektorých okamihoch si stačí len povedať:
„Všetko je možné. Som sebaistý. Ja to dokážem. Všetko je možné…“ 

Za veľmi prospešné považujem, ak svoj strach prekonáte ešte nejakým väčším strachom. Preto aj ja do mojich tréningov, kurzov, či seminárov zaraďujem aj množstvo akcie, ako napríklad lámanie šípov, ohýbanie roxorových tyčí, lámanie dosiek, chodenie po skle, či po žeravom uhlí.

Veľmi dôležité však je, vopred sa na to mentálne pripraviť. Tieto techniky vám odporúčam vykonávať len pod dohľadom skutočných trénerov, ktorí vás dostatočne pripravia na váš veľký krok voči strachu.

Ak prekonáte niečo také, ostatné obavy vám prídu zrazu ako maličkosti. 

Keď sa opäť ocitnete pred nejakou vašou bariérou a budete mať znovu strach niečo podniknúť, v hlave sa vám otvorí program so spomienkami, ako ste čelili oveľa väčšiemu strachu a spomeniete si na spôsob, akým ste ho už niekedy zdolali.

Prekonávaniu strachu sa venujem na špeciálnom tréningu Firewalking – Ohnivá sila. Firewalking je nástroj, ktorý pozdvihne vašu vnútornú silu a sebavedomie.

Zistíte, že za každým strachom sa skrýva nejaká bolesť, či už mentálna alebo fyzická.

Strach je predchodcom bolesti. Ak sa dokážete zmieriť s bolesťou, tak strach pominie.

Firewalking, čiže chôdza po žeravých uhlíkoch, je jeden z najznámejších a najstarších transformačných rituálov človeka.

Skúsenosť, že ste dokázali niečo nemožné, sa zapíše navždy do vášho mozgu.

Tento silný osobný zážitok pomáha odbúravať strachy, ktoré sa vo vás hromadia.

Vďaka tomu pocítite, že bez problémov zvládate životné výzvy, ktorých ste sa dovtedy báli, pociťovali voči nim určitý strach.

Neváhajte a využite túto jedinečnú príležitosť zúčastniť sa výnimočného tréningu
“Zbav sa strachov – Firewalking – Cez oheň k úspešnému a šťastnému životu“.

www.firewalker.sk

S úctou k Vašej jedinečnosti
Andy Winson

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here