Ako sa pozeráte na peniaze? Čo sa s vami deje, keď počujete ich šum? Aký je to pocit, držať ich vo vlastných rukách? Prípadne počuť, ako vám pípne sms a vidíte, že pribudli na váš účet?

Aké to je, keď vidíte u bohatých ľudí, ako si kupujú nové autá, domy, dovolenky?

 

Predpokladám, že niektorí z vás, hneď teraz uzavrú túto tému a povzbudia sa tvrdením, že peniaze nie sú všetko. Určite súhlasím.

Peniaze sú predovšetkým prostriedkom. Prostriedkom k nevyhnutým potrebám života, až po samotné napĺňanie si svojich vlastných snov. A sny sú samozrejme na to, aby sa plnili. Sú naším hnacím motorom, ktorý nás ženie vpred.  Sú nástrojom, ktorý  dáva viac slobody, dokážu zabezpečiť viac času pre naše rodiny, naše záľuby. Dokážu uľahčovať život a pomáhať chorým.

Niektoré sny sa nám môžu zdať celkom reálne a niektoré nie,  závislosti od toho, čomu veríme a aké „finančné“ programy nosíme v hlave. Čo však celkom reálne je, „pokúsiť“ sa k ním dopracovať. Dať si jednoducho ďalšiu šancu a mať sa ešte lepšie.

Niekto možno nepotrebuje nad rámec toho, čo momentálne má. Finančná kultúra však nespočíva len v množstve, ale aj v spôsobe narábania s peniazmi. Peniaze samé o sebe nie sú ničím. To my im dávame hodnotu. Sú pre nás záťažou alebo pomocníkom?

Ako je možné, že sú ľudia, ktorí zarábajú mesačne tisícky eur a peniaze napriek tomu nemajú. A sú ľudia, ktorí majú priemerný mesačný príjem a peniaze majú. Je to výsledkom ich finančnej gramotnosti. Tak, ako sme sa naučili čítať a počítať, tak sa dá naučiť, ako peniaze zarobiť, udržať a rozmnožiť.

Prvým krokom však je zistiť, ako na tom v skutočnosti ste. Uvedomiť si, akú majú pre vás hodnotu, ako o nich rozmýšľate a čo o narábaní s peniazmi v skutočnosti viete.

Rozdiel medzi bohatými a chudobnými nie je v talente. Je v tom, že ináč rozmýšľajú o bohatstve a peniazoch. Tieto programy bohatých už boli dávno odhalené. Teraz už je len otázkou, ako ich naprogramovať do svojej mysle a odtiaľ ich dostať do skutočných výsledkov a vášho života.

Seminár „Tajomstvo mysle bohatých – Návod na finančný úspech“ môže byť prvým krokom k úplne inému životu. K životu, po ktorom túžite.

www.tajomstvomyslebohatych.sk

Rozhodnutia o vašich zajtrajškoch sú len na vás priatelia.

 

S úctou k vašej jedinečnosti.

Andy Winson

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here