To ako sa so sebou rozprávame, určuje kvalitu nášho života. Naše myšlienky sú vlastne energiou, ktorá dokáže zhmotňovať.

Patríte k ľuďom, ktorí sami seba brzdia v napredovaní a zbohatnutí? Možno presne nerozumiete, čo sa vás to pýtam. Avšak… Mnohí ľudia ani netušia, že si bohatstvo odháňajú od seba sami.

A to svojím myslením. Zažitými obmedzujúcimi presvedčeniami. Svojím slovníkom a tým, aké scenáre súvisiace s peniazmi si prehrávajú v hlave. A taktiež emóciami, ktoré sa im s peniazmi spájajú.

Môžu mať obyčajné vety, ktoré používame v komunikácii so sebou a s inými ľuďmi zásadný vplyv na náš život? Je to naozaj možné?

Môžu mať slová, ktoré vypúšťame z úst na nás priamy vplyv? A majú za následok aj to či zažívame hojnosť?

Priatelia, odpoveď znie ÁNO.

Potvrdzujú to dokonca mnohé psychologické štúdie. Obraz nášho života “kreslia” naše myšlienky, pocity, akcie a činy.

V tomto sa prikláňam k názoru uznávaného bývalého atléta, trénera národného tímu a dnes motivačného kouča Steva Siebolda. Ten patrí k 1% motivačných trénerov s najvyššími príjmami na svete.

Tvrdí, že ak strávite nejaký čas v spoločnosti bohatých a úspešných ľudí, budete  jasne počuť rozdiel v jazyku, ktorý používajú.

Aj to ako sa sami so sebou rozprávate a čomu veríte, určuje, či žijete v dostatku alebo takpovediac “z ruky do úst”.

Ste zvedaví, či v nasledujúcich riadkoch nájdete frázy, ktoré možno hovoríte aj vy?

Takže ak sa chcete pohnúť smerom k finančnej nezávislosti a hojnosti, tak nasledujúce frázy raz a navždy vyhoďte zo svojho slovníka. Ideme na to? 🙂


Neznášam svoju prácu, no každý musí niečo robiť, aby vyžil


Už spomínaný Steve Siebold vo svojej štúdii, kde skúmal vyše 1200 najbohatších ľudí sveta zistil, že: “Naozajstným tajomstvom toho, ako sa stať bohatým je poznať svoju vášeň. Medzi venovaním sa svojej vášni a bohatstvom je totiž priama súvislosť.“

Ľudia, ktorí sa nechávajú unášať životom si myslia, že iní pracujú s nasadením a zápalom len preto, že im to vynáša bohatstvo. Skutočne bohatí ľudia však vedia, že bohatstvo je len výsledkom činnosti, ktorej sa venujú s nasadením a vášňou.

Práve tá radosť a vášeň ich poháňa, aby svoju prácu vykonávali stále lepšie. A tak si k sebe prirodzene priťahujú stále väčší a väčší tok peňazí.

Takže ak máte pocit, že svoju prácu nenávidíte, že vás ubíja, že ju robíte len preto, lebo musíte nejako zaplatiť účty – zastavte sa a premyslite si stratégiu ako ju budete môcť čo najskôr opustiť.

Zamyslite sa tiež, čo by ste naozaj chceli robiť.

Prvé presvedčenie, ktoré by ste si teda mali osvojiť je, že to čo vás baví, vás dokáže aj uživiť.

Rozmýšľal som, ako vám pomôcť ešte viac.

A tak som pre vás pripravil online program Makač vs Boháč. Ste pripravení na životnú zmenu? Táto príležitosť je však určená len pre ľudí, ktorí sa rozhodli vziať svoj život do vlastných rúk a nečakať na zázrak.


Viem, že ja nikdy nebudem bohatý/á


Chudákom som sa narodil a chudákom aj ostanem. Nuž, ak si to takto poviete, verte tomu, že naozaj nikdy, ale nikdy bohatý/á nebudete. Nech už za bohatstvo považujete čokoľvek.

Hranica “bohatstva”, je pre každého niekde inde. Kým jeden človek sa považuje za bohatého ak má príjem 800 EUR mesačne, pre iného je to 2000 EUR mesačne a pre ďalšieho 10 000 EUR mesačne.

Ak si však poviete, že tú svoju hranicu nikdy nedosiahnete, vlastne si automaticky nastavujete vašu myseľ na lenivú a pohodlnú prevádzku. A tak váš mozog ani nezačne premýšľať nad spôsobmi ako by ste bohatí byť mohli.

Práve táto veta je veľkým zabijákom bohatstva. Všetko začína totiž v hlave. Aj bohatstvo. Konkrétne stratégie a systémy ako sa nastaviť na hojnosť a stať sa magnetom na peniaze budeme preberať aj v online programe Makač vs Boháč.


Odblokujte si prístup k celému článku a získajte naviac e-book zdarma!


Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na odkaz odhlásiť sa v každom zaslanom e-maile.


3 KOMENTÁRE

  1. Cítim sa pribrzdena, chodím dennodenne do práce z nutnosti, potrebujem sa niečím“oživiť“, mať radosť zo života….akosi som sa ocitla v slepej uličke…..

  2. ja som ovdovela,moj manžel povedal že bez neho zdochnem.A to sa aj plni,nemam peniaze,na byt mi hrozi exekucia-nikomu som neubližila,prave naopak pomohla som velmi vela svojim detom,oni peniaze maju,ale ma nepodporia,nechavaju ma spadnut dole-proste sa mi vzdaluju.čo mam robit aby sa to všetko odblokovalo.

  3. Božulka, neľutuj sa, konaj. Porozprávaj sa so svojimi deťmi, povedz im ako na tom stojíš,
    ak si ich dobre vychovala, pochopia a pomôžu Ti. Možno si len neuvedomujú Tvoju situáciu,
    každý sa naháňa, /neviem kam… 😀 /, tak nestíha to najdôležitejšie… Skús, uvidíš, držím Ti palce, lujza

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here