Pavel. Mladý muž milujúci dobrodružstvo. K tomu litre alkoholu. Diskotéky. Užívanie s mnohými dievčatami.

Takto vyzeral život slobodomyseľného Čecha do jeho 22 rokov. Až kým ho pod tlakom bohémskeho štýlu fungovania nezradilo jeho vlastné telo.

Klincom do rakvy vždy usmiateho Pavla bol “opijáš” v Chorvátsku. Začalo to bežným scenárom: Kamaráti. Baby v plavkách. Chľast. Opilecké radovánky trvali 7 dní a 7 nocí.

Táto bujará dovolenka ho však stála priveľa. PRIŠIEL KOLAPS.

pavel2

“Ležal som v dvoch chorvátskych nemocniciach. Bolelo ma celé telo, bol som úplne bez síl. Triasol som sa. Mal som pocit, že umieram. Nič horšie som dovtedy nezažil. Premietal som si vlastný život pred očami. Bol síce plný akejsi mladíckej zábavy, no nestál za nič.”

Pavel si vtedy uvedomil, že pácha na sebe dobrovoľnú samovraždu. So slzami v očiach a trasúcimi sa perami si vtedy hlasno na nemocničnej posteli povedal: “Musím sa zmeniť. Musím to zvládnuť. Ja musím….”

Chorvátsku story prežil… A čakal ho tvrdý návrat do reality.

Vrátil sa do rodného mestečka. Otvoril dvere na svojej izbe, kufor hodil do kúta, unavený si ľahol do postele a uvažoval, čo bude robiť.

“Nakúpil som množstvo kníh. Z rebela sa stal knihomoľ. Čítal som takmer nonstop. Čítal som cez deň. Čítal som v noci. Dozvedel som sa kopec zaujímavostí. Motivácia, transformácia… Aj tak som však absolútne netušil, čo s tými informáciami urobiť.”

Pavel sa v záplave toľkých informácii po týždňoch stratil. Jeho stav vnútorného šťastia vykazoval opäť NULU.

Knižky sa  preto rozhodol nechať na poličke a začal navštevovať rôzne semináre a tréningy.

“Tie prednášky boli fajn, no stále to nebolo ono. Najhoršie na tom bolo to, že som sám nevedel, čo mám hľadať. A tak som ich navštevoval rad za radom.” popisuje Pavel zádumčivo.

Jedného dňa natrafil na stránku, kde dávali do pozornosti kurz komunikácie. Pavel si bol istý, že komunikovať vie, no i tak sa rozhodol prihlásiť sa.

A toto miesto sa mu stalo osudným. Prišiel bod zlomu. Uvedomenia si, kde sú jeho obrovské medzery. Práve tu sa naučil 3 veci, ktoré mu zmenili život od základov.

pavel3


 1. Naučte sa komunikovať sami so sebou


“Ľudia ma mali radi, vždy bola zábava a vedel s nimi pokecať. No tento tréning mi ukázal, že vlastne neviem komunikovať SÁM SO SEBOU. Že som viedol vnútorné dialógy, ktoré mi bránili dostať sa k mojim cieľom.“

Pavlovi sa rozsvietila v hlave “kontrolka”. Dnes už vie, že úspech v živote sa viaže na komunikácu. Na vytvorenie súladu komunikácie s okolím, ale aj sebou samým.

“Rozprávam sa so sebou ako s víťazom. Neponižujem sa. Nepochybujem o sebe. Zo slovníka som vylúčil slová ako: nedá sa to, nezvládnem to, bojím sa, nemám na to. Dokážem sa pozrieť na seba v zrkadle ako na schopného človeka. Vážim si sám seba.”


 2. Majte cieľ v komunikácii


Pavel má už niekoľko mesiacov novú prácu. Darí sa mu. Pracuje ako konzultant v energetickom priemysle. Denne rokuje s klienti aj s kolegami. (skvelý posun, však? :))

Tréning komunikácie mi dal obrovskú výhodu: väčšina ľudí v komunikácii nemá cieľ a tak vlastne nevedomky podkopávajú svoj úspech. Ak si ale v komunikácii stanovím cieľ, mám smer, mám motiváciu a viem, čo chcem v komunikácii dosiahnuť. Lepšie a ľahšie dosiahnem potrebné výsledky”.  

Pavel dnes vníma komunikáciu ako základ úspechu. Stavia na nej a darí sa mu.


 3. Pozrite sa, kto stojí pred Vami


“Jednoducho povedané, inak jednám s investormi a majiteľmi firiem a inak so zákazníkmi. So zástupcami spoločností  rozprávam viac o číslach, konkrétnych krokoch a postupoch. Naopak, s klientmi komunikujem jednoduchšie. Zbytočne ich nezahlcujem. Poviem im narovinu pridanú hodnotu produktu. Popíšem konkrétne úžitok, ktorý z toho budú mať.”

Tretie Pavlove dôležité uvedomenie znie: Ak chcete niekoho získať na svoju stranu, musíte byť na rovnakej vlne.
Pavel má dnes 24 rokov. Za dva roky práce na sebe urobil obrovské pokroky. Som úprimne rád, že práve tréning Majster Komunikácie mu pomohol nájsť sám seba.

A čo ma veľmi teší je aj to, že sa mu zlepšil vzťah s jeho mamou. Dnes sú skvelá dvojka. Podporujú sa navzájom a na mojom seminári už boli obaja.

Pokiaľ túžite aj vy zažiť obrovskú transformáciu a získať odvahu a silu napredovať aj v týchto časoch, už za pár dní sa uskutoční môj prelomový tréning, ktorý sa uskutoční vo virtuálnom prostredí – Majster Komunikácie Virtual.

Nemusíte nikam cestovať a v pohodlí domova zažiť uvedomenia, ktoré váš ešte tento rok môžu priviesť k zásadnej zmene vo vašom živote, podobne, ako sa to podarilo Pavlovi.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here