Príbeh

Ako dieťa som bol najmenší a najslabší. Kamaráti sa mi posmievali. Plakával som do vankúša, ľutoval sa, nadával na celý svet. A jedného dňa som si povedal: 

DOSŤ! 

Moja myseľ pracovala na plné obrátky. Musím urobiť niečo, v čom vyniknem. Niečo, v čom budem lepší ako ostatní. Čo ma zocelí a vďaka čomu budem pre kamarátov rovnocenným partnerom.

Prišlo to. 

Začal som športovať. Najprv to bolo lyžovanie, futbal, plávanie, hokej, potom karate. Bol som síce najmenší a najslabší, ale túžil som byť najlepší. 

A zistil som, že keď človek na sebe pracuje a verí si, výsledky sa dostavia.

Bojové umenia, ktoré mi učarovali po plávaní, ma len utvrdili v tom, že VŠETKO JE V HLAVE. Každý hmat je o vopred natrénovanej stratégii. Sile a vôli ísť vpred. NEVZDÁVAŤ SA.

Rodinné zázemie ako zo seriálu Beverly Hills 902 10 by ste u mňa ťažko hľadali. Naši sa rozviedli a finančných prostriedkov sme nikdy veľa nemali. Mnoho mojich detských túžob a snov som tak v sebe musel udupať. Aj vďaka športu som však mal v sebe vnútornú silu a nesmiernu vôľu. Boli mojimi najlepšími pomocníkmi na ceste k vysnívanému životu. 

K tomu, kde je všetkého dostatok. Vysnívaná práca. Skvelé dovolenky. Možnosť plniť sny. Sebe aj iným.

Ideálny študent som nebol, ale po maturite som nastúpil na Fakultu telesnej výchovy a športu. A chcel som na sebe makať viac. Takže, keď som chcel permanentku do fitka, brigádoval som na stavbe. Mal som majstra, ktorý na nás hučal a bol nepríjemný. Teraz, s odstupom času, som mu za to vďačný. V momente, keď si ten frustrovaný, životom otrieskaný pán vŕšil na nás svoje emócie, som totiž pochopil. 

TOTO NIE JE PRE MŇA.

Keď sa jedny dvere zatvoria, otvoria sa nové, lepšie. Aj keď je nutné si niekedy počkať. NIEČÍM PRESKÁKAŤ.  Za novými dverami bol predaj voňaviek a s nimi aj zmena celkového imidžu. Ako jediný som chodil do školy v obleku. Spolužiaci sa mi posmievali a volali ma voňavkár. Neodradilo ma to. Mal som svoj cieľ a išiel som za ním. 

Možno som bol jeden z mála, kto si celkom slušne privyrábal popri štúdiu. 

Od voňaviek to už bolo celkom blízko k pomôckam do kuchyne a doplnkom výživy. Ku každej oblasti som zbieral množstvo informácií a zúčastňoval sa na seminároch a školeniach. A potom prišiel azda prvý veľký zlom. 

FINANČNÍCTVO. 

Predo mnou bola zrazu výzva ako hrom. Čokoľvek vám beží hlavou, to priťahujete. Bežal mi v hlave ÚSPECH. Už od detstva. Vtedy som to ešte nevedel definovať, ale teraz mi to docvaklo. Toto je reálna možnosť zarábať poctivou prácou viac než stotisíc korún mesačne.

A úspech prišiel. S ním aj rada od majiteľa Petra Krištofoviča: „Makaj a budeš najlepší.“ Učil som sa od najlepších. V tom čase som si ešte požičiaval od mamy peniaze na semináre, ale mal som jasný cieľ. BYŤ NAJLEPŠÍ. A podarilo sa mi to. Vybudoval som tím, ktorý dosahoval najlepšie výsledky. Nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. 

Pracoval som na sebe. Viedol som tím. Študoval som. Všetko naraz. Takmer som nespal. Musel som si teda upraviť stravu, doplniť ju výživovými doplnkami a vhodnými športovými aktivitami. 

Moja myseľ bola mojím najlepším priateľom. Spriaznenou dušou. Roky som ju trénoval, až sa jej proces zautomatizoval.  

Popri tom všetkom som stretol aj svoju životnú lásku. Moju, dnes už manželku, Evku. Narodil sa nám prvý syn a s ním prišlo ešte viac lásky a ešte väčšia zodpovednosť. 

Dostal som ponuku odísť aj s rodinou do Rumunska a rozbehnúť tam biznis. A tam, ďaleko od domova, PRIŠIEL PÁD A S NÍM VEĽKÁ SKÚŠKA. Nielen pre mňa, ale pre celú moju rodinu.

Zo začiatku biznis prekvital, spolu s tímom sme dosahovali skvelé výsledky a tešili sa z úspechov. Radosť však netrvala dlho. Prišla kríza a s ňou zmena zákonov. Firma postupne prestávala vyplácať výplaty a ja som zostal úplne bez príjmu, až prišla jedného dňa frustrujúca správa. 

MUSÍTE SA VYSŤAHOVAŤ!

Majiteľ domu, v ktorom som býval, mi oznámil, že nie je zaplatené nájomné. Prišiel aj s novým záujemcom, ktorý sa chcel nasťahovať do troch dní. Oznámil nám, že sa máme do tohto termínu vysťahovať.   

V tom čase mi skrachoval aj biznis na Slovensku a ochorel môj syn. Nemal som ani na lekára. Ako som to mal ustáť, keď ešte ani ľudia z môjho tímu nemali výplaty a aj ich som musel držať nad vodou?  

Zostali sme s manželkou sami. Oklamaní, v cudzej krajine, bez prostriedkov, takmer bez strechy nad hlavou. 

Ani v tejto zložitej situácii som však nepomyslel na to, že dám ruky do dlaní a prepadnem depresii. Moje skúsenosti, schopnosti, vnútorná sila a vôľa, mi pomohli postupne sa vyhrabať aj z tejto, takmer katastrofickej, situácie.

Pomohla nám aj ľudskosť. Tvrdého biznismena. Majiteľa domu, z ktorého sme sa museli vysťahovať. Vedel, v akej sme situácii a ponúkol nám možnosť presťahovať sa do bytu. 

Z domu sme sa presťahovali do bytu a biznis v Rumunsku postupne ukončili. 

Vrátili sme sa na Slovensko a FINANČNÍCTVO SOM POVESIL NA KLINEC. Cítil som, že je ten správny čas:

ZAČAŤ SI PLNIŤ SVOJE SNY. Tie, ktoré ma sprevádzali počas celého môjho života. 

Už ma život otrieskal, dokázal som ustáť zložité situácie a našiel som spôsob, ako neúspech pretransformovať na úspech. Minimálne v tom, že ma ešte viac posilnil.

Začal som budovať NLP Inštitút a stal som sa priekopníkom neurolingvistického programovania na Slovensku. Odtiaľ bol už len krok k tomu, aby som začal odovzdávať všetko, čo som sa doposiaľ naučil, čoraz väčšiemu množstvu ľudí. 

Fascinovalo ma, ako sa z ľudí, ktorí chcú na sebe pracovať, stávajú sebavedomí lídri. Ako sa z priemerných obchodníkov stali hviezdy predaja. Príbehy týchto ľudí boli pre mňa tak silné, že som sa rozhodol založiť Akadémiu Andyho Winsona. 

Jej hlavným cieľom je pomáhať ľuďom začať žiť život, po ktorom túžia. 

Každý z nás je výnimočný a všetci si zaslúžime žiť život svojich snov.

Všetko sa začína v našej hlave.